Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Vertiv, Prefabrik Masif Ahşap Çözümlerini Tanıtıyor

Vertiv, Vertiv TimberMod’u tanıttı.

Kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı Vertiv, prefabrik modüler (PFM) veri merkezi çözümleri için çelik yerine ana yapısal bileşen olarak masif ahşap kullanan, yenilikçi Vertiv™ Power Module ve SmartMod™ ailelerinin yeni versiyonu Vertiv™ TimberMod’u tanıttı.

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın yanında Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) gerçekleşen bu çığır açıcı tanıtım, Vertiv’in kaynak tükenmesini en aza indirebilen ve CO2 emisyonlarını azaltabilen daha çevre dostu bir malzeme kullanma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Bu gelişme, Vertiv’in sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirme konusundaki taahhüdünü gözler önüne seriyor.

Sürdürülebilir bir şekilde hasat edilen masif ahşap, yaşam döngüsü boyunca CO2 emisyonlarının azalmasını sağlamanın yanı sıra malzemenin montaj yerine taşınmasında, çeliğe kıyasla üç kata kadar daha düşük karbon ayak izine sahip olmasıyla yenilenebilir bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu çevre dostu tercih, Vertiv’in yüksek performans standartlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda küresel CO2 emisyonlarını azaltma çabasına katkıda bulunma misyonunu güçlendiriyor.

Vertiv TimberMod, sismik aktivite, rüzgar kuvvetleri ve yapısal talepler karşısında sağlam performans sağlayarak geçerli bina yapısal gereksinimlerini karşılıyor. Yapısal yeteneklerinin ötesinde, bu yenilikçi çözüm, şık ve zarif tasarımıyla farklı ortamlara mükkemmel bir şekilde uyum sağlayarak veri merkezi mimarisine estetik bir boyut kazandırıyor.

Vertiv Entegre Modüler Çözümler Başkan Yardımcısı Viktor Petik, “Veri merkezi karbon ayak izlerini azaltmaya yardımcı olabilecek çevre dostu yapı malzemeleri ve süreçlerinin kullanımı konusunda yenilikçi çözümler bulmaya odaklanmış durumdayız. Vertiv TimberMod, yenilenebilir kaynaklardan gelen malzemeleri bir araya getirerek yalnızca daha çevre dostu bir seçenek sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bunu performanstan ödün vermeden yapıyor. Böylece, hem çevre hem de müşterilerimizin operasyonel verimliliği üzerinde olumlu bir etki yaratıyor” dedi.

Omdia Bulut ve Veri Merkezi Direktörü Vlad Galabov, “Ahşap veri merkezleri yeni değil ancak büyük bir prefabrik modüler veri merkezi üreticisinin, mühendislik güvencesi ile tamamen ahşaptan inşa edilmiş tam bir veri merkezi sunması artık çok daha erişilebilir hale geldi” dedi.

Vertiv™ TimberMod, geçtiğimiz hafta düzenlenen Vertiv Driving Innovation 2023: The Prefabricated Modular Revolution (Vertiv İnovasyonu Yönlendiriyor 2023: Prefabrik Modüler Devrim) basın toplantısında tanıtıldı. Vertiv™ TimberMod, Vertiv’in giderek genişleyen standart ve özelleştirilebilir PFM çözümleri portföyünün en yeni üyesini temsil ediyor. Vertiv’in prefabrik çözümlerinin esnek kapasitesi, onları küçük, orta ve hatta hiper ölçekli veri merkezleri için ideal bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca, işletmelerin dinamik büyümesiyle uygun ölçeklenebilirlik ve uyarlanabilirlik sunuyor. Kolay dağıtım ve esneklik, müşterilerin veri merkezi yeteneklerini sorunsuz bir şekilde genişletebilmelerini sağlayan temel özellik olarak ortaya çıkıyor.

Vertiv ayrıca hızlı dağıtımı ve verimli operasyonel işlemleri kolaylaştırmak için uçtan uca hizmetler de sunuyor. Bu kapsamlı destek, devreye alma, sürekli bakım, uzaktan izleme ve eğitimi içererek müşterilere bütünsel bir çözüm sunma taahhüdünü güçlendiriyor.

İlgili Yazılar
Devamını oku

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’de

YouTube, Ekim ayından itibaren YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Son üç yılda içerik üreticilerine, sanatçılara ve…