Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Yarının Dünyası Sosyal Sorumlulukla Gelişiyor

Yarının dünyası için daha iyi bir gelecek inşa etmeyi hedefleyen Paribu, topluma fayda sağlayan çalışmalarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Birleşmiş Milletler’in (BM) 2015 verilerine göre 836 milyon insan, en temel insani gereksinimlerini dahi karşılayamıyor. Yaşanan ekonomik dalgalanmalar, pandemi sürecinde ortaya çıkan olumsuz koşullar en çok çocukları etkiliyor. UNICEF tarafından açıklanan rapora göre, dünya genelinde okul öncesi çağdaki en az 40 milyon çocuk Covid-19 pandemisi nedeniyle, onlar için büyük önem taşıyan erken çocukluk eğitiminden mahrum kaldı. Öte yandan insanların yüzde 40’ından fazlası temiz suya erişim sorunu yaşıyor. 700 milyondan fazla insan içme suyu hizmetinden yararlanamıyor.

“Yarının dünyası için, tüm bu konulara duyarsız kalınmaması gerektiğine inanıyoruz. Paribu olarak biz, yarının dünyası için sorumluluk alıyor ve harekete geçiyoruz” diyen Paribu, yaptığı  sosyal sorumluluk çalışmalarıyla farkındalığını ortaya koyuyor.

Yarını şekillendirmek için bugünden harekete geç!

Paribu, BM’nin açıkladığı “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” kapsamında, 17 amaçtan üçü olan “yoksulluğa son”, “nitelikli eğitim” ve “temiz su ve sanitasyon” konularında hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda adımlar atıyor.

  • Yoksullukla mücadele konusunda Paribu, toplumsal yardımlaşmayı artırmak için çalışmalar yürüten AHBAP Platformu’nun düzenlediği yardım kampanyalarını destekliyor. Bu kapsamda şirket, 2018’den bu yana AHBAP’ın 12 kampanyası ile ameliyat, tedavi, barınma, cenaze, protez, pandemi dönemi temel ihtiyaçları gibi konularda ihtiyaç sahibi kişilere destek oldu. Paribu AHBAP’a düzenli bağışlarını sürdürüyor.
  • Çocukların ve gençlerin nitelikli eğitim alabilmesi konusunda Paribu, gençlik merkezleri kuran, eğitimler düzenleyen, öğrencilere yurt dışında eğitim alma ve sosyal faaliyetlere katılma olanağı sağlayan, bugüne kadar 800 binden fazla çocuğa ve gence hizmet götüren Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) projelerini düzenli olarak destekliyor. Paribu, Kadınlar Günü gibi özel bağışların yanı sıra basın toplantısı ve sektörel buluşmalarda katılımcılar adına TOG’a bağışta bulunuyor.
  • Nitelikli eğitimin bir parçası olarak Paribu, çocukların ve gençlerin kültür sanata kolaylıkla erişimini sağlamak konusunda İKSV Alt Kat ile iş birliği gerçekleştiriyor. Şirket, bugüne dek 2800’den fazla çocuğa ve gence ulaşan İKSV Alt Kat’ın Covid-19 pandemisi sürecinde düzenlediği uçurtma, çizim ve çizgi film atölyesi, masal anlatımları gibi konulardaki 10 dijital etkinliğe destek oldu. Paribu, içinde bulunduğumuz tedbir sürecinin ardından online etkinliklerin yanı sıra İKSV Alt Kat’ın fiziksel etkinliklerine de destek vermeyi sürdürecek.
  • Temiz suya erişim konusunda ise Paribu, dünyadaki dezavantajlı bölgeler için sürdürülebilir projeler yürüten ve bugüne dek tüm dünyada yaklaşık 450 bin kişinin yararlandığı projeleri hayata geçiren Sen De Gel Derneği aracılığıyla, Afrika ülkesi Gambia’da 4 su kuyusu açtırarak temiz suya erişim imkânı sağlandı. Paribu, Sen De Gel Derneği’yle ulusal ve uluslararası projelerde iş birliğini sürdürecek.
İlgili Yazılar