Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Nissan 2023 mali yılı için üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

Nissan, üçüncü çeyrek ve dokuz aylık döneme ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Nissan Motor Co., Ltd. bugün 31 Aralık 2023 tarihinde sona eren üçüncü çeyrek ve dokuz aylık döneme ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Nissan’ın açıkladığı 2023 mali yılı ilk dokuz ay finansal sonuçlarına göre, konsolide net gelir 9.171 trilyon yen, konsolide faaliyet kârı 478.4 milyar yen ve faaliyet kâr marjı %5.2 olarak gerçekleşti. Dokuz aylık net gelir ise 1.325,4 milyar yen olarak gerçekleşti.

Nissan NEXT iş dönüşüm planı sırasında kaydedilen istikrarlı ilerlemeyi yansıtan dönem performansı yıldan yıla iyileşirken, şirket yılın tamamında kârlı büyüme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Gelir ve faaliyet kârındaki artış temel olarak önemli bölgelerdeki iyileştirilmiş birim satışları ve optimize edilmiş fiyatlandırmadan kaynaklandı.

Nissan’ın Çin’deki ortak girişim operasyonundan elde edilen sonuçların orantılı konsolidasyonunu içeren yönetim proforma bazında, faaliyet karı 487,1 milyar yen olarak gerçekleşti ve %5,0’lık bir faaliyet marjına denk geldi.

Konsolide net gelir ise 31 Aralık 2023’e kadar olan üç aylık dönemde 3.108 trilyon yen, konsolide faaliyet kârı 141.6 milyar yen ve faaliyet kâr marjı %4,6 olarak gerçekleşti.

İlgili Yazılar
Devamını oku

Esnaf, Trendyol ile büyüyor

‘Trendyol’un Firma Performansına Etkileri Raporu’nun çıktıları paylaşıldı. Danışmanlık şirketi SEAL’ın, Trendyol için hazırladığı 2018-2021 dönemini kapsayan ‘Trendyol’un Firma…
Devamını oku

egaranti, tohum yatırım turunu tamamladı

egaranti, Startup Burada üzerinden çıktığı tohum yatırım turunda 18 milyon TL yatırım aldı. Garanti belgelerini dijitalleştiren egaranti, Startup Burada üzerinden çıktığı tohum yatırım…