Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Nebim V3 reklamı
Nebim V3 reklamı
Nebim V3 reklamı
Nebim V3 reklamı
Nebim V3 reklamı
Nebim V3 reklamı
Nebim V3 reklamı

TMOB’da Üst Düzey Atama

Kendi geliştirdiği yenilikçi SaaS ve PaaS portföyü ile işletmelerin yazılım ihtiyaçlarına çözümler sunan teknoloji şirketi Tmob’un iş geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevine Tunç Akyurt atandı.

Finansal hizmetler ve yönetim danışmanlığı sektörlerinin deneyimli ismi Tunç Akyurt, İcra Kurulu Üyesi ünvanıyla Tmob’un ulusal ve uluslararası boyuttaki tüm iş geliştirme faaliyetlerini yönetecek.

Tunç Akyurt, kariyerine ABD’nin en büyük 10 bankası arasında yer alan ve pazardaki dördüncü büyük kredi kartı portföyüne sahip olan Capital One’da başladı. Akyurt, Capital One’da Pazarlama ve Analiz Departmanında çeşitli görevlerde yaklaşık 5 yıl çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Kıdemli Yönetim Danışmanı göreviyle alanında lider şirketlerden McKinsey & Company’de görev aldı.

2003 yılında QNB Finansbank’a bireysel bankacılık grup başkanı olarak transfer olan Akyurt, QNB Finansbank’ta yaklaşık 7 yıl boyunca tüm bireysel bankacılık ve ödeme sistemleri iş kollarını ve uluslararası iş geliştirme departmanını başarıyla yöneterek bankanın pazar payı gelişimi ve büyümesinde aktif rol oynadı.

2010 yılında Akbank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak transfer olan Akyurt, bu görevinde strateji, CRM, yeni ürün ve kanal geliştirme, ekonomik araştırmalar ve bankasürans gibi alanları yönetti. Akbank’ta doğrudan CEO’ya bağlı olarak bankanın yönetim kuruluna Strateji Geliştirme & Dijital Dönüşüm konularında danışman olarak hizmet verdi. Akbank’ın Dijital Dönüşüm Projesini de yöneten Akyurt uluslararası alanda birçok ödül alan “Akbank Direct” projesine liderlik etti.

2014 yılında Peppers & Rogers Consulting Gruba geçen Akyurt, 2016 yılına kadar tüm EMEA bölgesinde (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) müşteri deneyimi, analitik ve dijital dönüşüm alanlarından sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. Tunç Akyurt, 2016 yılında, İleri Analitik ve Big Data dönüşümü alanında uzman, Crede Consulting şirketine EMEA bölgesinden sorumlu Yönetici Ortak olarak geçti. 

2017 yılında, Liderlik Gelişimi ve Yönetim Danışmanlığı alanında söz sahibi olan, Fortune 500 şirketlerinin %70’ine hizmet vermiş N2Growth danışmanlık şirketine Yönetici Ortak olarak transfer olan Tunç Akyurt, 2019 yılında Asya, Orta Doğu ve Avrupa’daki 18 ülkede dijital bankacılık, tüketici finansmanı ve yatırım hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren küresel bir Finansal Hizmetler ve Fintech grubu olan Global Kapital Group’a CEO olarak geçiş yaptı. 

Tmob’da İcra Kurulu Üyeliği görevini üstlenen Tunç Akyurt, 2021 Mart ayından itibaren markanın hem ulusal hem de uluslarası arenadaki tüm iş geliştirme çalışmalarına yön verecek. 

İstanbul Erkek Lisesi ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Tunç Akyurt, yüksek lisans derecesini ABD’de Virginia Tech Üniversitesi’nde, Yönetim Sistemleri Mühendisliği’nde tamamladı. 1999 yılında University of Pennsylvania, The Wharton Business School’da, Building Business Cases alanında profesyonel bir sertifika programını tamamladı. 

Tunç Akyurt evli ve 2 kız çocuk babasıdır.

İlgili Yazılar