Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Kaspersky ICS CERT Forumu’nun yeni üyesi oldu

Kaspersky, Forum üyeliği kapsamında, dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek için uzmanlığını paylaşacak ve daha geniş BT güvenlik topluluğuyla iş birliği yapacak.

İş birliklerini ve güvenilir toplulukları küresel dijital güvenliğe dair zorlukları ortadan kaldırmanın en etkili yolu olarak gören Kaspersky, siber tehdit bilgilerine ortak erişim sağlamak ve bunları azaltmak için dünyanın dört bir yanındaki siber güvenlik aktörleriyle bilgi alışverişini yoğunlaştırmayı hedefliyor. Uluslararası iş birlikleri, toplumların ve ulusların temel ihtiyaçlarına hizmet eden kritik altyapıyı temsil eden dijital endüstriyel ortamın korunmasında daha da önem kazanıyor. FIRST üyeliği, diğerler iş birliklerinin yanı sıra Kaspersky ICS CERT’in dünyanın en iyi güvenlik olay müdahale ekipleriyle iletişimini hızlandırmasına, fikir alışverişinde bulunmasına ve en iyi uygulamaları paylaşmasına yardımcı olacak.

Kaspersky ICS CERT Başkanı Evgeny Goncharov, “Olay müdahale ekipleri ve bireysel siber güvenlik uzmanlarını bir araya getiren küresel iletişim platformu FIRST’ün bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” diyor. “Salgın nedeniyle artan olayların potansiyel sonuçlarına karşı siber güvenlik topluluğunun bir arada kalması ve siber suçlara karşı güçlerini birleştirmesi önem kazanıyor. FIRST üyeliğimizle ayrıca uzmanlığımızın ve iç süreçlerimizin en yüksek endüstri standartlarını karşıladığını teyit etmiş oluyoruz. İletişim ağımızı genişleterek kuruluşları günümüzün ortaya çıkan siber tehditlerine karşı daha iyi koruyabileceğimize inanıyoruz.”

FIRST, herkes için güvenli bir internet ortamı sağlamak amacıyla dünyanın her ülkesinden olay müdahale ve güvenlik ekiplerini bir araya getirmeyi hedefliyor. 1990 yılında kurulan Olay Müdahale ve Güvenlik Ekipleri Forumu (FIRST) Amerika, Asya, Avrupa, Afrika ve Okyanusya’daki 95 ülkedeki 540 şirket, devlet kurumu, üniversite ve diğer kurumların internet acil durum müdahale ekiplerinden oluşuyor.

Siber suçun sınırsız doğasının farkında olan Kaspersky, uzmanlığını, bilgisini ve teknik bulgularını dünyanın güvenlik topluluğuyla sürekli olarak paylaşıyor. Küresel bir siber güvenlik şirketi olarak Kaspersky, siber suçlularla mücadelede küresel BT ve OT satıcıları, INTERPOL ve Europol dahil uluslararası kuruluşlar, ulusal ve bölgesel düzenleyiciler ve kanun uygulayıcı kurumların yanı sıra diğer siber güvenlik araştırma ekipleriyle ve dünyanın her yerinden bireysel uzmanlarla iş birliği yapıyor.

İlgili Yazılar