Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Sovos, Gartner’ın “Rekabet Ortamı: Tedarikçi E-Fatura Yazılımı, 2020” Raporunda Yer Aldı

Sovos’un da girdiği Gartner’ın “Rekabet Ortamı: Tedarikçi E-Fatura Yazılımı, 2020” raporu, sektöre hizmet veren yazılım üretimi liderlerinin, sektörü şekillendirecek eğilimleri ve rakip firmaların stratejilerini analiz etmek için bu araştırmanın kullanılması gerektiğini belirtiyor.  

Dünya çapında vergi uyumluluğu ve vergi yazılımları konusunda lider konumundaki Sovos, teknoloji alanında dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner’ın gelişen tedarikçi e-fatura yazılımı pazarına odaklanan “Rekabet Ortamı: Tedarikçi E-Fatura Yazılımı, 2020” raporunda yer buldu.

Rekabetçi Vergi Ortamı

Küresel vergi ortamı yıllar içerisinde büyük değişimler gösterdi. Hükümetler, geliri daha hızlı tanımlamanın, vergi açıklarını ve vergi kayıplarını ortadan kaldırmanın bir yolu olarak dijitalleşmeyi vergi uygulamaları ile buluşturdu. Bu hedeflere ulaşmak için vergi otoriteleri, manuel denetimi tamamen ortadan kaldıracak bir hızda sürekli olarak yeni düzenlemeler getiriyor.

Gartner araştırmacıları Balaji Abbabatulla, Kaitlynn Sommers, Micky Keck tarafından yazılarak 20 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan ve Sovos’a da yer verilen “Rekabetçi Ortam: Tedarikçi E-Fatura Yazılımı, 2020” raporunda Gartner, e-fatura yazılımının daha fazla benimsenmesinin temel faktörlerini inceliyor.

Araştırmaya göre, e-fatura yazılımlarının kullanımını artırmak için birkaç temel faktör bulunuyor: yazılımların yetkinliklerinin artırılması ve teknolojilerinin geliştirilmesi, hükümetlerin yeni regülasyonlar yapması ve dijital dönüşüm programlarının iyileştirilmesi.

İlgili Yazılar