Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

PASHA Yatırım Bankası’ndan “İKİ İLK” aynı anda

PASHA Bank, Maygold Otomotiv A.Ş.’nin taksitli araç satışı alacaklarına dayalı sektöründe “ilk” olma özelliği taşıyan Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihracını başta kefalet sigortası olmak üzere içerdiği çoklu teminat yapısı ile birleştirerek Türkiye’de iki ilke aynı anda imza attı.

PASHA Bank ve OMG Capital Advisors, Maygold Otomotiv A.Ş. adına % 18,00 basit faizle 15.000.000 TL tutarında Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) ihracı gerçekleştirdi. 375 gün vadeli yapılan ihraç, barındırdığı güçlü teminat yapısıyla yüksek bir kurumsal yatırımcı kitlesinin ilgisini çekti.  

Otomotiv sektöründe ilk olma özelliği taşıyan bu VDMK, barındırdığı çoklu teminat yapısı ile Türk sermaye piyasalarında da bir ilk teşkil ediyor. Sermaye piyasaları üzerinden reel sektöre fonlama sağlanması sürecinde yatırımcılara güvenli teminat yapısı ve cazip getiri sunan kredi ürünlerinin önemi her geçen gün artıyor.

Maygold, 30 yılı aşkın tecrübesiyle otomotiv sektöründe bireysel ve kurumsal müşterilerin farklı ihtiyaçlarının tek bir çatı altında birleştirilmesine imkan sağlayan teknoloji çözümleri sunuyor. PASHA Bank, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan arasındaki ticaretin gelişimine katkı sağlamak, bölgede yatırım yapan işletmelere kaynak ve rehberlik sağlamak üzere, yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık ürünleriyle hizmet veriyor.

Bugüne kadar yurtiçinde Türk Lirası cinsinden bono ve sukuk ihraçlarının yanı sıra Azerbaycan’da da ABD Doları ve Euro cinsinden yaptığı tahvil ihraçlarıyla kaynak yapısını çeşitlendiren PASHA Bank, yatırım bankacılığı alanında yapılandırılmış sermaye piyasa araçları ile fon talep eden reel sektör şirketlerine uygun koşullarda kaynak sağlanmasına aracılık etmekte ve  yatırımcılara sağlam teminat yapısı ve cazip getirili yatırım ürünleri sunuyor. 

İlgili Yazılar