Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Gilead Türkiye Finans Direktörlüğü’ne Gökhan Öztürk atandı

Dünyada 38’den fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead’ın Türkiye Finans Direktörlüğü görevine Gökhan Öztürk getirildi.

Dünya genelinde 33 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanan bilim şirketi Gilead’ın Türkiye Finans Direktörlüğü’ne Gökhan Öztürk atandı. 2016 yılından beri şirketin Türkiye Finans Direktörlüğü’nü yürüten Can Kil, geçtiğimiz temmuz ayında Gilead Almanya Kıdemli Finans Direktörlüğü görevine getirilmişti.

Gökhan Öztürk Kimdir?

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gökhan Öztürk, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Muhasebe ve Denetim konusunda yüksek lisansını tamamladı. Öztürk, halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde finans alanında doktora tez çalışmasını sürdürmektedir.

Profesyonel iş hayatına 2001 yılında Nike Türkiye’de başlayan Öztürk, JP Morgan Safety-Kleen Holdings ve Nestle’de finans alanında farklı görev ve sorumluluklar üstlendi. 2008 yılında ilaç sektörüne Eli Lilly and Company ile geçiş yaptı. Eli Lilly Türkiye’nin Ortak Hizmetler Merkezleri, SAP ve Finans yönetim sisteminin dönüşüm sürecine liderlik etti. Güney Afrika ve Sahra Altı Afrika ülkelerinden sorumlu Finans Direktörlüğü, Almanya, Avusturya ve İsviçre Bölgesi Finansal Planlama ve İş Entegrasyonu Liderliği ve Eli Lilly Türkiye’de Finans ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Son olarak Teva Pharmaceuticals Türkiye’de CFO olarak görev yapan Gökhan Öztürk, Kasım 2020 itibariyla Gilead Türkiye’de Finans Direktörü olarak göreve başladı.

İlgili Yazılar
Devamını oku

Hibrit buluta verilen öncelik artıyor

IBM’in araştırmasına göre, Türkiye’deki üst düzey yöneticilerin yüzde 87’si hibrit bulut stratejilerini takip ediyor ya da uygulamayı planlıyor.…