Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

QNB Finansbank’tan ihracat yapan müşterilerine yeni bir hizmet

QNB Finansbank, sektörde dijitalleşmenin öncü bankalarından biri olarak, ihracat yapan müşterileri için bir yeniliği daha hayata geçirdi.

Bu yeniliğe göre bankanın KOBİ ve tüzel bankacılık müşterileri banka şubesine gitmesine gerek kalmadan İhracat Bedeli Kabul Belgesini QNB Finansbank Dış Ticaret Tüzel İnternet Şube üzerinden kolayca düzenleyebilecekler.

Yeni İhracat Genelgesinde yapılan değişikliklerle birlikte Döviz Alım Belgesine bağlanma zorunluluğu kaldırılarak İhracat Bedeli Kabul Belgesi uygulamasıyla birlikte QNB Finansbank, müşterilerine Nisan 2020 itibariyle bu hizmeti sunmaya başlamıştı.

QNB Finansbank, ihracat yapan müşterileri için İhracat Bedeli Kabul Belgesi işlemlerini bir adım daha ileri taşıyarak, KOBİ ve Tüzel Bankacılık İnternet Şubesi üzerinden verdiği bankacılık işlemleri arasına ekledi. İhracat yapan QNB Finansbank müşterileri, İhracat Bedeli Kabul Belgesi işlemlerini banka şubeleri dışında QNB Finansbank Tüzel İnternet Şubesi üzerinden de kolayca yapabilecekler. 20.09.2020 tarihinde hayata geçen bu hizmetle birlikte ihracat yapan QNB Finansbank müşterileri, işlemlerini artık daha hızlı bir şekilde ilerletebilecek.

Sundukları hizmet hakkında değerlendirmede bulunan QNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan;Bankacılık sistemi tarihte hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde değişiyor. QNB Finansbank olarak gelişen ve değişim hızı yükselen teknolojiler karşısında geleceği yakalamak istiyorsak hızlı olmak ve sadece müşteri beklentisini karşılamakla kalmayıp bunu birkaç adım öteye taşımak zorundayız. Bu bilinçle QNB Finansbank olarak, müşterilerimize sunduğumuz finansal desteklerin yanında hayata geçirdiğimiz ve sektörde öncü uygulamalarla da müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Son olarak dış ticaret yapan müşterilerimizin işlemlerini kolayca ve hızla yapabilmelerini sağladığımız bir yeniliği daha hayata geçirdik. Öncesinde şubelere gitmeyi zorunlu kılan İBKB düzenleme işlemleri artık QNB Finansbank Tüzel İnternet Şube üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. İnternet şubemizin sunduğu bu kolaylık, müşterilerimizin işlemlerini hızla yapabilmelerine ve zaman yönetimi açısından avantajlı konuma gelmelerine aracılık ediyor. QNB Finansbank, hayatı kolaylaştıran yeni çözüm ve uygulamalar ile bankacılık sektöründe değişime öncülük eden bankalar arasında olmaya devam edecek” dedi.

İlgili Yazılar