Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

CEPTETEB’e “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” Ödülü geldi

Uluslararası finans dünyasının yakından takip ettiği Global Finance Dergisi’nin her yıl düzenlediği ve en başarılı bankacılık hizmetlerini ödüllendirdiği “En İyi Dijital Banka Ödülleri 2020” kapsamında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülü Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital bankacılık platformu CEPTETEB’e verildi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ürün ve hizmet çeşitliliğinin yanı sıra inovatif özellikleriyle öne çıkan CEPTETEB ile bu ödüle layık görülmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Finans sektörünün önde gelen yayınlarından Global Finance Dergisi, Batı Avrupa’nın en iyi dijital bankalarını belirledi. Buna göre Türk Ekonomi Bankası (TEB), dijital bankacılık platformu CEPTETEB ile 2020 yılında Batı Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar arasında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülünün sahibi oldu.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, dijital bankacılık kanalları üzerinden sundukları yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirtiyor.

Gökhan Mendi: “Dijitale yatırım yapan ilk bankalardan biriyiz”

Teknolojinin hızla gelişmesi ve daha erişilebilir olmasıyla artık hayatın her alanında dijital bir dönüşüm yaşandığını belirten Mendi bankacılık sektöründe de hizmet sunma kanallarının farklılaştığını, dijital bankacılığın öneminin giderek arttığını ifade etti. Mendi, “Biz TEB olarak, dijitalleşmeyi hem çağın bir gerekliliği hem de iş dünyasında verimliliğin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Bu anlayışla dijital bankacılık kanallarımızı 2000’li yılların başında hayata geçirdik ve dijitale yatırım yapan ilk bankalardan biri olduk” dedi.

Bankacılık sektöründeki değişimlerin temelinde dijitalleşme ve teknolojik gelişmeler kadar müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin de oldukça etkili olduğunu belirten Mendi, “Müşteriler artık bankacılık işlemlerini her an, her yerden, kolay ve çabuk bir şekilde yapmak istiyor. Karmaşık, anlaşılması zor ürünlerden ziyade sade ve kolay kullanılabilir ürünleri tercih ediyor. Biz de 2015 yılında CEBTETEB markasını dijital bankacılık platformumuz haline getirdik. CEPTETEB’in yalın tasarımı, fonksiyonel yapısı ve pratik kullanımıyla müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolayca yapmalarını sağlıyoruz. Müşterilerimizin her kanaldan hizmetlerimize daha rahat ulaşmasını sağlamak amacıyla kullanım kolaylığı, yüksek güvenlik standartları ve zengin içerik sunuyoruz” diye konuştu.

Dijital kanalların kullanımı giderek artıyor

Dijital bankacılık kanalları kullanımının giderek arttığına dikkate çeken Mendi, konuya ilişkin olarak şu bilgileri verdi: “CEPTETEB’in müşteri sayısı bugün 1,3 milyonu geçti. Mobil bankacılık kanallarımızı kullanan müşterilerimizin sayısı ise 2 milyona yaklaştı. Dijitale yaptığımız yatırımlarla birlikte düzenli olarak online bankacılık kullanan müşteri oranı yüzde 65 iken, bu oran CEPTETEB müşterilerinde yüzde 90’a yükseliyor. Müşterilerimiz bankamızdan kullandıkları her dört krediden üçünün onayını dijital kanallardan vererek zamandan tasarruf ediyor. Bireysel müşterilerimizin kullandığı her iki krediden biri ise başvuru aşamasından onay sürecine kadar tamamen dijital kanallar aracılığıyla gerçekleşiyor. Özellikle 18-34 yaş arası müşterilerin dijital kanalları daha fazla kullandığını söyleyebiliriz.”

CEPTETEB’de kolaylık sağlayan uygulamalar

Mendi, “Dijital dünyada yenilikler bitmiyor. Bankacılık sektörü de bu yenilikleri en hızlı şekilde uygulayan sektörlerden biri. Tamamen tüketicilerin menfaatine olan bu yenilikleri sürekli takip ediyoruz ve özellikle finansal teknolojileri ürün ya da hizmet olarak nasıl sunabiliriz bunu araştırıyoruz” diye konuştu.

CEPTETEB’in en çok kullanılan hizmetlerinden Finans Koçu’nun artık mobil uygulamada da hizmete açıldığını belirten Mendi şunları söyledi: “Bu sayede kullanıcılar bütçelerini mobil ortamda yönetebiliyor ve bütçe analizi yapabiliyor. Bununla birlikte uygulamadaki Benim Gibiler alanı ile kullanıcılar harcama ve gelir detaylarını kendilerine benzer diğer kişilerle karşılaştırabiliyor, analiz bölümünden farklı tarihlerdeki gelir ve gider hesaplarını detaylı olarak kontrol edebiliyor, grafik seçeneklerinden harcama ve gelir detaylarını işlem bazında gözlemleyebiliyor.”

CEPTETEB Mobil Uygulaması bankacılık işlemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlarken, kullanıcıların diledikleri zaman uygulama içerisinden E-Devlet’e girebilmelerine ve birçok işlemi yapmalarına da olanak tanıyor. CEPTETEB Cüzdan ile Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Bodrum Milas, Sabiha Gökçen ve İstanbul olmak üzere toplamda beş havalimanında hızlı geçiş hakkı gibi pratik çözümler sunuluyor. 2019’da yaklaşık 58 bin kullanıcı, 140 bin defa hızlı geçiş özelliğinden CEPTETEB ile ücretsiz faydalandı.

Dünyadaki trendleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bankaların başında gelen TEB, müşteri olma deneyimini bir adım öteye taşımak için çalışmalarına devam ediyor. CEPTETEB’in doğuşundan bu yana uzaktan müşteri edinimi yerinde ziyaret ile gerçekleştirilirken, yeni tebliğ ile birlikte potansiyel kullanıcıların mobil cihazları üzerinden görüntülü görüşme ile diledikleri zaman diledikleri yerde CEPTETEB’li olması daha da kolaylaşacak.

CEPTETEB çok sayıda ödüle layık görüldü

Finans Koçu, CEPTETEB Cüzdan ayrıcalıkları, QR Kod ile temassız para çekme/para yatırma/ödeme yapma ve çizerek PİN girme gibi birçok yenilikçi bankacılık işlemi ve uygulaması sunan CEPTETEB, bugüne kadar farklı uluslararası finans kuruluşları tarafından pek çok kez ödüllendirildi. CEPTETEB başarılarıyla Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Altın Ödül”, 16’ıncı Altın Örümcek Web Ödülleri’nde “En Erişilebilir Mobil Uygulama” ve “Mobil Uygulamalar” birincilik ödülleri, SME AppsBank Awards kapsamında “En İyi Uygulama” ve “EFMA-SAP Özel Ödülü”ne layık görülürken, son olarak Global Finance Dergisi tarafından “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülünü almaya hak kazandı.

İlgili Yazılar