Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Pratis ve Figopara işbirliğiyle tedarikçi finansmanı süreçleri tek noktadan gerçekleşiyor

SabancıDx’in dijital B2B satın alma platformu Pratis ve tedarikçi finansmanı alanına teknoloji çözümleri sunan Figopara, yaptıkları işbirliğiyle Tedarikçi Finansmanı Entegrasyonu’nu hayata geçirdi.

Bu işbirliğiyle birlikte tedarikçi ve alıcı firmalar finansman süreçlerini tek noktadan gerçekleştirebilecek.

Güçlü alıcı firmaları ve binlerce uzman tedarikçiyi bir araya getiren SabancıDx’in dijital satın alma platformu Pratis, tedarikçi finansmanı platformu Figopara ile birlikte satın alma dünyasına tek noktadan çözüm sunmak için Tedarikçi Finansmanı Entegrasyonu’nu hayata geçirdi. Çözümle birlikte satın alma süreçlerinde Pratis kullanan alıcı firmaların tedarikçileri, sipariş aşamasında tedarikçi finansmanı talebinde bulunabilecek ve onaylanan finansman bilgilerini ileterek, virman sürecini başlatabilecek.

İleri veri analitiği, robotik süreçler gibi yeni teknolojileri satın alma dünyası ile buluşturan Pratis, gerçekleştirdiği yeni işbirlikleri ile hem alıcı hem de tedarikçi firmalara avantaj ve süreçlerinde verimlilik sağlamaya devam ediyor. Pratis’in, Figopara’yla geliştirdiği Single-Sign-On (SSO) entegrasyon ile tedarikçi firmaların Pratis siparişleri üzerinden kolayca iskonto talebi oluşturabilmeleri sağlanıyor. Hız ve verimliliğin ön planda tutulduğu projeyle, tedarikçi ve alıcı firmalar arasında güçlü bir finansman ilişkisi yaratmak hedefleniyor.

Kullanıcılarına farklı avantajlar sunan tedarikçi finansmanı Figopara sayesinde alıcı firmalara ödeme vadelerinde esneklik sunulurken, stratejik tedarikçiler için de kesintisiz ödeme süreci sağlanıyor. Ayrıca, sunulan finansman avantajıyla daha fazla iskonto imkânı da yine Figopara kullanıcılarını bekliyor.

Pratis, e-ihalelerde %60’a varan tasarruf imkânı sağlıyor

70 farklı ülkeden tedarikçinin yer aldığı dijital B2B satın alma platformu Pratis, alıcı firmaların sektörlerine göre ayrılmış binlerce referanslı tedarikçiyle buluşarak en optimum maliyetle stratejik satın alma ve e-ihale süreçlerini tamamen şeffaf ve uçtan uca izlenebilir bir platform üzerinde gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor. Yıllık 3.2 milyar dolar e-pazarlık hacmine sahip Pratis’te 2019 verilerine göre e-ihalelerde %60’a varan tasarruf, satın almada ise %14 fiyat avantajı sağlandı.

İleri veri analitiği ile de desteklenen Pratis’te alıcı firmalara yapılacak satın alma için en doğru tedarikçiler için alternatifler önerilirken tedarikçi firmalara da yeni satış fırsatları sunularak tüm firmaların maksimum verim alması hedefleniyor.

İlgili Yazılar