Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Fortify, Gartner Uygulama Güvenliği kategorisinde liderliğini devam ettiriyor

Kurumların uygulama güvenliği için en iyi araçları seçmesinde önemli bir rol oynayan Gartner’ın Uygulama Güvenliği Testi için Kritik Yetenekler raporunda, Kurumsal ile Mobil ve İstemci alanında en yüksek puanları Micro Focus’un Fortify Uygulama Güvenliği Platformu elde etti.

Uygulama geliştirme süreçlerine entegre edilen güvenlik ve uyumluluk testleri ile geliştiriciler için güvenlik, performans, güvenilirlik ve kod kalitesi gibi unsurları daha da önem kazanıyor.

Kurumlar ise uygulamalardaki güvenlik açıklarına karşı daha dikkatli ve hassas davranırken, kodlardaki zafiyetleri bulmak ve ortadan kaldırmak önceliklendiriliyor.

Tüm bu süreçleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için uygulama güvenliği araçları kullanılarak testler yapmak ve saldırı yüzeylerini tespit edip, uygulamayı yayınlanmadan önce güvenliği en üst seviyeye taşımak mümkün.

Gartner’ın Uygulama Güvenliği Testi için Kritik Yetenekler raporu, konteyner, API ve açık kaynak gibi kriterlerde en iyileri belirliyor. Şirketin bu yılki raporunda, Micro Focus, dikkate alınan 5 kategori olan Kurumsal, Açık Web Uygulamaları, Mobil ve İstemci, DevOps/DevSecOps ve Bulut Uygulamaları’nın ikisinde en yüksek puanı elde ederek, başarısını taçlandırdı.

Güvenliği sağlarken iş ortamına değer katacak araçlar sunuyor

Kurumsal, Mobil ve İstemci alanlarında en yüksek puanı alan Fortify Uygulama Güvenliği Platformu, güvenlik ve risk yönetimi liderleri için uygulamalarının var olan yeteneklerini ve ürün yol haritalarını değerlendirirken, sürekli değişen iş ortamına değer katacak araçlar sağlıyor.

Bir Hizmet olarak Uygulama Güvenliği yapısındaki platform, işletmelerin ek istihdam ya da altyapı yatırımına gerek duymadan, bir gün içerisinde uygulama güvenliği çalışmalarını başlatmalarını sağlıyor.

Benzerleri arasında sadece Fortify’ın sunduğu SaaS, kurum içi ya da hibrit taşınma esnekliği, uygulama talebini karşılayarak kolayca ölçeklenebilme imkanı veriyor.

Platformun diğer özellikleri arasında, açık kaynak analizi yapmayı sağlayan tarama özelliği, güvenli kod geliştirme için oyunlaştırma odaklı eğitimler, entegrasyon destekleri yer alıyor.

İlgili Yazılar