Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu

Farid Bidgoli, Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü oldu.

Sağlık sektöründe öncü bir rol üstlenen Roche İlaç Türkiye, sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek üzere organizasyonel olarak güçlenmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, Roche Türkiye üst düzey bir atamayı duyurdu. Roche İlaç Türkiye’nin 1 Mayıs 2024 itibarıyla Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu.

Farid Bidgoli, 22 yıllık deneyime sahip bir küresel ilaç endüstrisi lideri olarak, profesyonel kariyerine başladığı Roche bünyesine geri dönüyor. Farid Bidgoli, 2017 yılında Roche’a katılarak Roche İran yöneticiliğini üstlendi ve 2019 yılında Roche İlaç Tayland, Myanmar, Kamboçya ve Laos Genel Müdürü oldu. Bidgoli, her iki Genel Müdürlük görevinde de başarılı organizasyonlar geliştirerek, görev süresi boyunca liderlik ettiği şirketlerin büyümesine katkıda bulundu ve hükümetler, STK’lar ve dernekler ile güçlü ortaklıklar geliştirdi.

Farid Bidgoli, Roche bünyesine katılmadan önce Birleşik Krallık’ta AstraZeneca ve ABD ve Çin’de MSD ilaç firmasında çeşitli uluslararası görevlerde bulunarak zengin bir deneyim kazandı. Ticari, Pazar Erişim, Medikal, Dijital Sağlık ve Müşteri çözümleri alanlarındaki deneyimi; solunum, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, alerji ve dermatoloji gibi birçok hastalık alanına etki etmesini sağladı.

Farid Bidgoli, 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladı.

İlgili Yazılar
Devamını oku

Reklamların yüzde 70’i dijitale akacak

Pazarlama yöneticileri bütçelerinin yüzde 72’sini dijital kanallara ayırıyor. 2024 yılına kadar dijital reklamların reklam piyasasının yüzde 70’ini oluşturacağı…
Devamını oku

Avansas’ta üst düzey atama

Avansas’ın yeni Genel Müdürü Ahmet Güleç oldu. İş yerinin alışveriş yeri Avansas’ta üst düzey bir atama gerçekleşti. Ahmet…