Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri 11 Dalda Sahiplerini Buldu

2024 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri sahiplerini buldu.

On iki yıldır Türkiye’nin en iyi video oyunlarının ödüllendirildiği Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, 16 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenen törenle bu yıl da sahiplerine kavuştu.

Gecenin sunuculuğunu Talha Aynacı ve Dost Kayaoğlu yaptı. Ana sponsorluğunu VLMedia’nın, iletişim sponsorluğunu Paycell’in üstlendiği ve Digitoy’un sponsor olduğu Kristal Piksel, yerli geliştiricilerin de buluşmasını sağladı.

Yılın Oyunu New Cycle

Akademisyen ve basın mensuplarından oluşan jürinin büyük titizlikle yaptığı değerlendirme sonucunda dağıtılan ödüllerde, En İyi PC Oyunu ve Yılın Oyunu ödüllerini alan New Cycle oyunun yapımcısı Core Engage gecenin en büyük kazananı oldu.

Phew Phew Games aksiyon ve mizah dolu oyunu Anomaly Agent ile hem En İyi Konsol hem de En İyi İşitsel Sanat Ödüllerini alırken, Stratera Games / Rouge Duck iki ayrı oyunu Cardboard Town ve Havasala: Into the Soul Palace ile birer ödül kazanmayı başardı.

Ödül Törenine Genç Geliştiriciler Damga Vurdu

Kristal Piksel 2024’ün önceki yıllardan önemli bir farkı gençlerin elde ettiği başarılardı. Henüz lise çağında geliştirmeye başladıkları PileUp! oyunu ile En Yenilikçi Oyun ödülünü kazanan Remoob Games aynı zamanda Gelecek Vadeden Stüdyo ödülüne de layık görüldü.

Diğer bir genç ekip Mind Labor da, iki oyunla birden aday olduğu En İyi Mobil Oyun kategorisinde Quadrata ile Kristal Piksel kazandı. İşte gecede ödül kazanan tüm oyunlar:

EN İYİ OYUN TASARIMI ÖDÜLÜ

Stratera Games – Cardboard Town

EN İYİ ANLATI ÖDÜLÜ

Cultic Games – Cats and the Other Lives

EN İYİ GÖRSEL SANAT ÖDÜLÜ

Stratera Games – Havsala: Into the Soul Palace

EN İYİ İŞİTSEL SANAT ÖDÜLÜ

Phew Phew Games – Anomaly Agent

YENİLİKÇİ OYUN FİKRİ ÖDÜLÜ

Remoob – Pile Up!

GELECEK VADEDEN STÜDYO ÖDÜLÜ

Remoob Games

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

DBK Games – SpaceBourne 2

EN İYİ MOBİL OYUN ÖDÜLÜ

Mindlabor – Quadrata

EN İYİ KONSOL OYUNU ÖDÜLÜ

Phew Phew Games – Anomaly Agent

EN İYİ PC OYUNU ÖDÜLÜ

Core Engage – New Cycle

YILIN OYUNU ÖDÜLÜ

Core Engage – New Cycle

Kristal Piksel’in yeni yüzü ilk kez görücüye çıktı

Kristal Piksel’in sektör içi bir etkinlikten, oyunculara daha yakın ve onların dilinden bir etkinliğe doğru evrilme yolundaki ilk adımı olan tören, hem geliştiriciler hem de oyuncular tarafından ilgiyle karşılandı.

Gerçekleştirildiği ESA Esports Arena’yı dolduran etkinlikte katılımcılar hem tanışma ve projelerini paylaşma hem de aday oyunları, etkinliğin sponsoru Paycell’in standında deneyimleme şansı buldular.

Kristal Piksel Seçkisi

İlk kez bu yıl Game Developers Conference’da duyurulan Games from Türkiye programı kapsamında gerçekleşen Kristal Piksel’de, henüz çıkış yapmamış oyunların da fragmanları gösterildi.

İlgili Yazılar
Devamını oku

FLO’da üst düzey atama

FLO’da “IN STREET ve Monobrand Mağazacılık Genel Müdür Yardımcısı” görevine Hüseyin Aksay atandı. FLO’nun bünyesinde yer alan Türkiye’nin…