Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

FaturaLab, Yılın En Yenilikçi Ürün / Hizmet Kategorisinde Birinci Oldu

Türkiye’nin lider tedarik zinciri finansmanı platformu FaturaLab, Digital Money & Fintech Awards 2023’te, En yenilikçi ürün / Hizmet Ödülü’nün kazananı oldu.

Tedarik zinciri alanında Türkiye’nin lider kuruluşu FaturaLab, Fast Company Türkiye tarafından düzenlenen Digital Money & Fintech Awards 2023’ten ödülle döndü. FaturaLab, fintech alanındaki büyüme; işlem hacmi, ciro, çalışan sayısı ve büyüme gibi göstergelere göre yılın en iyilerini ödüllendiren Digital Money & Fintech Ödülleri’nde En Yenilikçi Ürün / Hizmet Ödülü’nün sahibi oldu.

FaturaLab’e ödülü getiren Gömülü Finansman (Embedded Finance), küçük ve orta büyüklükte firmalara alacaklarına, şeffaf bir şekilde, finansal kuruluşlardan fiyat teklifleri alarak ve tüm maliyetlerini önceden bilerek erişme imkânı sunuyor. İşletmeler, bu sistem sayesinde işletme sermayelerini optimize ederek satışlarını artırabiliyor. Gömülü finansman asıl işi finansman olmayan ancak tedarik zincirinin sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan firmaları aynı zamanda tedarikçilerinin finansmana erişimlerinde köprü işlevi görmesine imkân veriyor.  Günümüz paylaşım ekonomisinin finans alanında güzel bir örneğini oluşturan gömülü finansmanın birçok farklı sektör ve iş akışı ile tedarikçilerin hayatlarına her geçen gün daha fazla dokunmaya başlıyor.

FaturaLab CEO’su Emre Aydın, “Digital Money & Fintech Awards’ta aldığımız ödül, FaturaLab olarak tedarik zinciri finansmanı alanındaki çalışmalarımızda inovasyona verdiğimiz önemin bir göstergesi oldu. Gömülü Finansman çözümümüzün, işletmelerin maliyetlerini önceden görebilme ve sermayelerini etkin bir biçimde yönetme kabiliyeti ile sektörde fark yaratmamızı sağladığını görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Ekibimizin kararlılığını ve işimizin gelecekteki potansiyelini yansıtan bu ödüller, müşterilerimize sunduğumuz değeri her geçen gün artırmak adına çıktığımız bu yolda bize cesaret ve güç veriyor” dedi.

İlgili Yazılar
Devamını oku

PTT AŞ 180. Yaşını kutluyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) Genel Müdürü ve Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Hakan…
Devamını oku

SKD Türkiye’de Yeni Dönem

SKD Türkiye’nin 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı 7 Nisan Çarşamba günü üye çoğunluğunun katılımıyla pandemi kurallarına uygun olarak…