Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Trendyol, Teknofest ziyaretçilerini teknoloji, yazılım ve sanat ile buluşturdu

Trendyol, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e katıldı.

Trendyol, İstanbul’un ardından 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havalimanı’nda düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e katıldı. Trendyol, Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisini bu yıl da Ankara’da bir kez daha 10 binden fazla sanatseverle buluştururken Trendyol’un etkinlik alanındaki robotik kodlama atölyeleri, metaverse alanı gibi aktiviteleriyle binlerce kişiye eğlendirici ve öğretici bir deneyim yaşamasına yardımcı oldu.

Türkiye’den doğan ve ülkemizin uluslararası teknoloji ligindeki markalarından olan Trendyol, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde gerçekleşen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te yerini aldı.

TEKNOFEST kapsamında Trendyol’un resmi sponsorluğunda, Türkiye’nin çağdaş sanat alanındaki öncülerinden Refik Anadol’un 2021 yılında hayata geçirdiği, uzayla ilgili büyük veri kümelerine ışık tutarak yeni bir kavramsal çerçeve sunan “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi de sanatseverler ile buluştu. Cumhuriyetin 100. yılında başkent Ankara’da gerçekleştirilen 5 gün süren festival boyunca Refik Anadol, “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi 10 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.

 Trendyol etkinlik alanı keyifli anlara sahne oldu

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen TEKNOFEST’te Trendyol, standını ziyaret eden binlerce kişiyi Metaverse evreninde Trendyol Sanat ile buluşturdu. 

Trendyol Hızlı Market uygulamasında geçtiğimiz günlerde işe başlayarak şimdiden geniş bir takipçi kitlesine ulaşan yapay zeka destekli yeni nesil asistan AITEN de TEKNOFEST’te yerini aldı. Ziyaretçilerin merak edilen sorularını cevaplayan AITEN, 5 gün boyunca 2 bin ziyaretçisinin sorularını cevapladı. AITEN, eğlenceli cevaplarıyla ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.

İlgili Yazılar
Devamını oku

Pazarlamacılar bu habere çok sevinecek

SmartMessage Marketing Platformu WhatsApp çözümü ile daha da güçlendi. Türkiye yazılım sektörünün gücünü geliştirdiği ürünlerle global pazarda temsil…
Devamını oku

Byqee yeniden kitle fonlama sahnesinde

Byqee, fonbulucu platformunda ikinci kez yatırım turuna çıktı.  Kullanıcılara her türden bisikleti dakikalar içerisinde elektrikli bisiklete dönüştürebilen donanımı…