Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Türkiye’de çalışan profilinin yüzde 90’ını yansıtan Sektörel En İyi İşverenler™ listeleri açıklandı

Great Place To Work® Sertifikası™ sahibi organizasyonların dahil olduğu sektörel En İyi İşverenler™ listeleri açıklandı.

Yaklaşık 850 bin çalışanın iş yeri deneyimine ilişkin bildirimine dayanan analizler sonucunda hazırlanan listeler, Türkiye’deki çalışan nüfusunun iş yerleri içerisindeki deneyimlere ışık tutuyor.

Great Place To Work® tarafından açıklanan Türkiye’nin en kapsamlı sektörel En İyi İşverenler™ listeleri 24 Ağustos 2023’te açıklandı. 6 farklı sektöre özel olarak açıklanan “Finansal Hizmetler ve Sigortacılık”, “Üretim & İmalat”, “Teknoloji”, “Danışmanlık ve Profesyonel Hizmetler”, “Sağlık Hizmetleri&Farma” ve “Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri” listelerinde, çalışan deneyiminde fark yaratan şirketler yer aldı.

Sektörel listeleri, değişen Türkiye koşullarında beyaz, gri ve mavi yaka çalışanların organizasyonlarını nasıl değerlendirdiklerini gösterirken zorlaşan ekonomik koşullar, depremler ve seçim süreci, toplumun tüm kesimlerini derinden etkiledi. Great Place To Work® tarafından gerçekleştirilen araştırma, en geniş çalışan deneyimini yansıtan analiz olarak öne çıkıyor.

Eyüp Toprak: “Türkiye’nin en değerli varlığı insanlarımız!”

Great Place To Work® CEO’su Eyüp Toprak: “Ülkemizdeki çalışan nüfusunun büyük bir kesiminin sesini yansıtan sektörel listelerimiz, bize adeta Türkiye’nin dört bir yanındaki işverenlerin, çalışan gözünden performansını yansıtıyor. Çoğu ihracat odaklı organizasyonu barındıran listelerimiz, sürece katılanlara global çaplı bir kıyaslama imkanı sunmasıyla da oldukça önemli. Listede yer alan şirketler, yarattıkları farkla diğer tüm şirketlere örnek teşkil ediyorlar. Hep dediğimiz gibi dijital çağda, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en değerli varlık İNSAN. İnsan odaklı yaklaşım, sektör fark etmeksizin, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için büyük öneme sahip” dedi. Sektörler arasında çalışan nüfus yoğunluğu ile eğitim seviyesinin fark yarattığına da değinen Toprak, “Üretim, imalat ve lojistik gibi mavi yakanın ağırlıklı olduğu sektörlerde insani yaklaşım konusunda gelişme kaydedilmesi gerekirken entelektüel becerilerin öne çıktığı finansal hizmetler ve sigortacılık, teknoloji ve danışmanlık ve profesyonel hizmetler gibi alanlarda çalışanlar hak ettikleri ücreti alamadıklarını düşünüyorlar. Değişen ekonomik koşullar ve enflasyon baskısı, çalışan bağlılığı ve nitelikli iş gücüne erişim adına işverenlerin ücret politikalarını yeniden gözden geçirmelerini gerektiriyor” dedi.

Harika işyerleri, Great Place To Work® Sertifikası™ ile belgeleniyor

Great Place To Work®, farklı büyüklük ve sektörlerdeki organizasyonlara 30 yıldan fazla süredir mükemmel iş yeri olmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda ölçmeler yaparak, araştırma ve danışmanlık hizmeti veriyor. Bu bağlamda Great Place To Work®, çalışanların mevcut işyerlerindeki deneyimine odaklanan Trust Index™ anketi ve Culture Audit™ for All metodolojisiyle organizasyonun herkes için harika bir iş yeri oluşturmadaki deneyimlerini ölçümlüyor, raporluyor ve yol haritaları çıkartıyor. Sektörel listeler oluşturulurken kullanılan Trust Index™ verileri, sektör özelinde en iyilerle olması gerekenleri ortaya koyuyor.

ÇALIŞAN DENEYİMİ SONUÇLARINDA ÖNE ÇIKANLAR

(Trust Index™ anket ifadeleri)

En İyi İşverenler™ Teknoloji Listesi:

Çalışanlar mesleki açıdan gelişme konusunda yeterince desteklenmediklerini düşünüyorlar

En İyi İşverenler™ Teknoloji liste şirketlerinin çalışanları %85 oranında bulundukları organizasyonu yakın tanıdıklarına harika bir iş yeri olarak tavsiye ettiklerini ifade ediyor. Bu oran standart organizasyonlara göre %28 daha yüksek çalışan deneyimi anlamına geliyor. Liste şirketlerinin çalışanları %85 oranında başarı ve özel çabalarının yöneticileri tarafından takdir edildiğini ifade ederken, standart şirketlerde ise bu oran %44.

Great Place To Work® En İyi İşverenler™ Teknoloji

10-49 Çalışan Sayısı Kategorisi

 1. Trend Mıcro
 2. Ron Digital
 3. RNG Technology
 4. Brew Interactıve 
 5. Fiorent
 6. Ones Technology
 7. Extra360 Payments & Loyalty
 8. Bumper Teknoloji
 9. Viznet Bilişim
 10. Artistanbul
 11. E-Commınt
 12. Sechard Bilgi Teknolojileri
 13. Sodec Technologıes
 14. Labrys Consulting
 15. Metatıme Teknoloji A.Ş.
 16. Tester You

50-99 Çalışan Sayısı Kategorisi

 1. Codeway
 2. Mobiliz
 3. Bentego
 4. Yolcu360
 5. SmartPulse Teknoloji
 6. Farmazon
 7. Warpırıs
 8. Vektör Bilgi ve Yazılım Teknolojileri
 9. Vispera Information Technologies
 10. Peakup
 11. Logıwa

100-249 Çalışan Sayısı Kategorisi

 1. DocPlanner
 2. ARD Grup
 3. MechSoft
 4. Cisco
 5. GlassHouse
 6. AlbarakaTech
 7. Foreks

250-499 Çalışan Sayısı Kategorisi

 1. Teknasyon
 2. Nesine.com
 3. TAV Technologies
 4. PayCore

500+ Çalışan Sayısı Kategorisi

 1. Archıtecht Bilişim
 2. Logo Yazılım
 3. Etiya Bilgi Teknolojileri
 4. Sahibinden.com
İlgili Yazılar
Devamını oku

Perakendenin yeni trendleri belli oldu

Aşılama programları ve artış hızını azaltan salgın umut verse de 2021’de perakende sektörünü kolay olmayan günler bekliyor. Genel…