Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

TSKB’nin İnsan Kaynakları Uygulamalarına Brandon Hall Group’tan İki Yıl Üst Üste Ödül

TSKB, Excellence Awards’de iki altın, bir gümüş ödüle layık görüldü.

TSKB, dünyanın en saygın kurumsal ödül organizasyonlarından, Brandon Hall Group tarafından düzenlenen insan kaynakları uygulamalarının değerlendirildiği Excellence Awards’de “Koçluk ve Mentörlük Uygulamalarında En Çok İlerleme Kaydeden Kurum” “Yetenek Kazanımı Sürecinde En Çok İlerleme Kaydeden Kurum” “Çalışan Esenliğine Odaklı En İyi Programları Uygulayan Kurum” olarak iki altın, bir gümüş ödüle layık görüldü.

Sürdürülebilir ve kapsayıcı bankacılık uygulamalarıyla ayrışan TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası), insan kaynakları alanında hayata geçirdiği yenilikçi projelerle Türkiye’de ve dünyada ödüllendirilmeye devam ediyor. Dünyanın en prestijli kurumsal ödül platformlarından Brandon Hall Group’un 23’üncüsünü düzenlediği Excellence Awards’te iki yıldır üst üste ödül kazanan TSKB, bu yıl da iki altın, bir gümüş olmak üzere toplamda 3 ödülün sahibi oldu.

İnsan kaynakları alanındaki çeşitli kategorilerde uluslararası bağımsız jürinin değerlendirmesiyle gerçekleşen Excellence Awards ödül töreni, Amerika’nın Florida eyaletinde düzenlendi. “Liderlik Gelişim” kategorisinde “Koçluk ve Mentörlük Uygulamalarında En Çok İlerleme Kaydeden Kurum” ve “Yetenek Kazanımı” kategorisinde “Yetenek Kazanımı Sürecinde En Çok İlerleme Kaydeden Kurum” olarak altın ödül kazanan banka, “İnsan Kaynakları” kategorisinde “Çalışan Esenliğine Odaklı En İyi Programları Uygulayan Kurum” olarak gümüş ödül aldı. 

TSKB Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bağdatlı: “TSKB’de çalışan deneyiminin uçtan uca dizaynı en önemli gündem maddelerimizden biri.”

TSKB’nin sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık vizyonunun bankanın insan kaynakları uygulamalarında da temel yön gösterici olduğunu ifade eden TSKB İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bağdatlı, “İnsan kaynakları alanında hayata geçirdiğimiz yenilikçi projelerle üst üste ikinci kez ödüle layık görülmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. TSKB’de çalışan deneyiminin uçtan uca dizaynı en önemli gündem maddelerimizden biri. Bu deneyimi sürdürülebilir şekilde iyileştirmek ve geliştirmek için büyük bir motivasyonla çalışıyoruz. Bankamıza adım atan tüm çalışma arkadaşlarımız, ilk andan itibaren yetenek gelişimi programlarına dahil oluyor ve hem kendileri hem de ülkemizin sürdürülebilir kalkınma yolculuğu için etkili bir kariyer rotası belirlemeye odaklanabiliyor. Liderlik programlarımızın ‘Koçluk ve Mentörlük Uygulamalarında En Çok İlerleme Kaydeden Kurum’ ödülüyle karşılık bulması ise bizler için çok sevindirici.  Her bir TSKB çalışanı, yaşam boyu öğrenme ve gelişim imkanlarına ek olarak şirket içi rotasyon ve iş yaşam dengesini destekleyici uygulamalarla kariyer yolculuklarında aktif, özgür ve katılımcı olabildikleri bir atmosferle karşılaşıyorlar” diye kaydetti. 

“İnsan kaynakları uygulamalarımızda toplumsal cinsiyet eşitliği odağımızı koruyor, çalışanlarımızın esenliğini ailelerini de kapsayacak şekilde ele alıyoruz.” 

Çalışanların esenliğine sürekli yatırım yaptıklarını belirten Özlem Bağdatlı: “Ortak geleceğimiz için değer yaratmaya odaklı bir kurum olarak çalışanlarımızla ilgili tüm adımlarımızı “Bize Değer” mottosuyla atıyoruz. İnsan kaynakları uygulamalarımızda toplumsal cinsiyet eşitliği odağımızı koruyor, çalışanlarımızın esenliğini ailelerini de kapsayacak şekilde ele alıyoruz.  Bütünsel Sağlık Buluşmaları’nda sunduğumuz konuları çalışanlarımızın ihtiyaçlarına göre belirliyoruz. Ebeveyn yolculuğunda olan anne ve babalara uzman klinik psikolog rehberliğinde yürüttüğümüz “Doğuma Hazırlık, İşe Dönüş ve Ebeveyn Rolleri” programımız kapsamında, yaş grupları özelinde birebir danışmanlık ve kapalı grup deneyim seansları imkanları sunuyoruz” dedi. 

“Nitelikli insan kaynağımızın sürdürülebilirliğinin kendi yöneticilerimizi yetiştirmekten geçtiğine inanıyoruz.”

TSKB’nin finans sektöründe yüksek yetkinliğe sahip insan kaynağıyla ayrıştığının altını çizen Özlem Bağdatlı: Bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirdiğimiz, Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı alanındaki ilk ve tek atölye olma özeliğine sahip Kariyer Atölyesi ile genç yetenekleri TSKB bünyesine kazandırmaya devam ediyoruz. Her alanda sürdürülebilirliği kendisine misyon edinmiş bir finans kuruluşu olarak, nitelikli insan kaynağımızın sürdürülebilirliğinin kendi yöneticilerimizi yetiştirmekten geçtiğine inanıyoruz. Yarattığımız değerin kazandığımız ödüllerde karşılık bulmasından dolayı gurur duyuyor, fark yaratan uygulamalarımızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İlgili Yazılar