Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Derecelendirme Kuruluşu Expert RA’dan Rosatom’a Yüksek Not

Expert RA A.Ş, Rosatom’a Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim (ESG) değerlendirmesinde B notu verdi.

Derecelendirme kuruluşu Expert RA A.Ş, Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom’a Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim (ESG) değerlendirmesinde B notu verdi. Bu not, önemli kararlar alınma sürecinde sürdürülebilir kalkınma kriterlerini çok yüksek düzeyde yerine getiren kuruluşlara veriyor.

Expert RA A.Ş, Sürdürülebilir Kalkınma Derecelendirme Grubu Genel Müdürü Yulia Katasonova konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Rosatom, kuruluşun ESG derecelendirme listesinde, verdiğimiz tüm derecelendirmeler arasında en yüksek puanı alan 4’üncü şirkettir. ESG derecelendirmeleri artık sadece bir imaj aracı olmaktan çıkıp tedarik zincirlerinin oluşturulması da dahil olmak üzere yatırımcılar, kredi kuruluşları ve diğer sözleşmeci kuruluşlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Derecelendirmeler yalnızca Rosatom için değil, genel olarak diğer piyasa katılımcıları için de ESG bakımından olgunluğun bir ölçütü haline geliyor. Rosatom’un ESG derecelendirmesinde daha da olumlu dinamiklerle ifade edilen başka başarılar elde etmesini umuyoruz.”

ESG kriterleri, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim alanlarını kapsayan geniş çaplı bir şekilde yatırım performansının belirlenmesini sağlıyor. 

İlgili Yazılar