Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Yaratıcı Genç Girişimci Ödülleri için Son Başvuru Tarihi 17 Şubat

JCI Türkiye Yaratıcı Genç Girişimci Zirvesi, 10-11 Mart tarihlerinde JCI İzmir şubesi evsahipliğinde gerçekleşecek.

JCI’ın (Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) global girişimcilik alanındaki temel programlarından biri olan Creative Young Entrepreneur Programı girişimci genç liderleri desteklemeyi, motive ederek ilham vermeyi amaçlıyor. Program kapsamında genç girişimciler, çevrimiçi ve fiziksel etkinliklerde girişimlerini girişim ve yatırım uzmanlarından oluşan jüriye sunabilecekler. CYE Programı, sponsorlar ve partnerler aracılığıyla yarışmanın kazananlarını ödüllendirecek ve aynı zamanda katılımcıları yenilikçi yeni girişimler yaratmaya ve mevcut girişimlerini geliştirmeye teşvik edecektir.

CYE hakkında açıklamada bulunan 2023 JCI Türkiye Başkanı Fatih Katipoğlu  , ‘’CYE programından çıkan bir girişimin “unicorn” bir girişime dönüşmesi en büyük hayallerimizden biridir. Bu anlamda CYE yarışmasıyla genç Türk girişimcilerini global sahneye taşımak için eşsiz bir fırsat yarattığımıza inanıyoruz.’’  dedi.

CYE Programı Başvuru Koşulları 

Başvurular 18-40 yaş arası girişimcilere açıktır. 

Başvuru yapacak girişimlerin işletmelerinin faal olması ve ilk satışlarını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. 

Uygulamalarda girişimler için sektör sınırlaması yoktur. 

Yenilikçi bir ürün/hizmet sergilenmeli; ürünün hedeflediği pazarlarla ilişkili ve gelişim stratejisi için net bir vizyona sahip olduğu vurgulanmalıdır.

Yarışma kapsamında başvurular İngilizce olarak alınacak; tüm toplantı ve görüşmeler de İngilizce olarak gerçekleştirilecektir. 

Her kişi sadece bir girişim için başvuru yapabilecektir.

CYE başvuruları 17 Şubat’a kadar https://www.cye.jciturkiye.org/ web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. 

CYE Programı Değerlendirme Süreci ve Kriterleri

17 Şubat 2023 – Yarışma Başvurularının Kapanışı

18 Şubat 2023 – Online Sunum Elemeleri (8 Yarı Finalist Belirlenecektir)

25-26 Şubat 2023 – Yarı Finalistler İle Online Eğitimler– CYExperience 

26 Şubat 2023 – CYE Online Yarı Final Sunum Elemeleri (4 Finalist Belirlenecektir) 

10-11 Mart 2023 – CYE Girişimcilik Zirvesi ve Final Sunumları (İzmir’de gerçekleştirilecektir)

24-27 Mayıs 2023 – JCI Avrupa Konferansı Bölge Final Sunumları (Bükreş’te gerçekleştirilecektir)

14-18 Kasım 2023 – JCI Dünya Konferansı Global Final Sunumları (Zürih’te gerçekleştirilecektir) 

Çevrimiçi yapılacak yarı final sunumlarına ön elemeden geçen 8 yarı finalist davet edilecektir ve bu yarı finalistler çevrimiçi bir oturumda jürilere girişimlerini 5 dakika süreyle sunacaklardır. Ayrıca yarı finallere kalan 8 girişimci, JCI’ın dünya çapında partneri olan World Business Angels Forum’un organize ettiği Dünya Kongresi’ne indirimli ve kısa listeden doğrudan katılım hakkına sahip olacaktır.

İzmir’de JCI Türkiye CYE Zirvesi’nde fiziksel olarak yapılacak finallere çevrimiçi yarışmada seçilecek dört finalist ücretsiz olarak katılacaktır ve jürilerle baş başa yemek yeme fırsatına sahip olacaktır.

Finalin galibi Mayıs ayında Romanya Bükreş’teki JCI Avrupa Konferansı’nda gerçekleşecek CYE yarışmasına katılmaya hak kazanacaktır. Bu anlamda yarışma katılımcılarının yurtdışına çıkışları konusunda bir engellerinin olmaması gerekmektedir.

İzmir finalleri birincisi Bükreş’teki yarışmayı da kazanırsa 5000 USD ödül alacak ve 2023 yılı içinde Zürih’te düzenlenecek JCI Dünya Konferansı’ndaki CYE Yarışması’na katılmaya hak kazanacaktır. Dünya finallerinde ise bu yarışmacı 10000 USD’lik ilave bir ödül için jüri karşısına çıkacaktır.

CYE’nin kesinleşmiş Partnerleri ve Sponsorları arasında EGİAD, WBAF – World Business Angels Forum, İzmir Büyükşehir Belediyesi,StartupCentrum,Electrolux, Gain Global yer alıyor.

İlgili Yazılar