Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Vertiv Yeni Atamalarla EMEA Liderlik Ekibini Güçlendiriyor

Vertiv, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) üst düzey liderlik ekibinde değişiklikler yaptığını duyurdu.

Yapılan değişiklikler kapsamında Ana Maria Ciurea ticari operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı, Peter Lambrecht satış başkan yardımcısı ve Rastislav Jasenovsky altyapı ve çözümler (I&S) operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak atandı.  

Yaklaşık 15 yıldır Vertiv’de olan Ciurea, son dört yıldır EMEA’da satış stratejisi ve operasyon direktörü olarak şirketin satış operasyonları departmanını yönetiyor. Ciurea, ticari operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak yeni pozisyonunda, satış operasyonlarını yönetmeye devam edecek, ancak uçtan uca süreçlerin gözetimi dahil olmak üzere daha geniş sorumluluklara sahip olacak, şirketin genel verimliliğini ve optimum kaynak tahsisini sağlayacak.  

Yeni oluşturulan pozisyonlar; çapraz fonksiyonel etkinliği artırmak ve müşteri hizmetini optimize etmenin yollarını belirlemek için önemli bir rol oynayacak. 

20 yılı aşkın süredir Vertiv’de Almanya, Avusturya, İsviçre ve İtalya ülke müdürü ve EMEA stratejik hesaplarından sorumlu başkan yardımcısı pozisyonlarında hizmet veren Lambrecht, EMEA bölgesi satışlarından sorumlu başkan yardımcılığı pozisyonuna yükseldi. Yeni pozisyonunda, şirketin kilit müşterileri, ulusal müşterileri ve Vertiv’in EMEA bölgesindeki kanal ortakları için lider ürün ve servis satışlarından ve pazara giriş programlarından sorumlu olacak.  

Lambrecht, tüm ülkeler için geliri, fiyat inisiyatiflerini ve marj büyümesini artırmanın yanısıra, büyüme odaklı kapsayıcı ve yenilikçi bir kültür yaratmak için mükemmellik programları, araçları ve satış yönetimi standartlarını yönlendirerek bölge genelinde satış ekiplerini yönetmeye ve geliştirmeye devam edecek.  

19 yıldır Vertiv’de çalışan Jasenovksy, EMEA’da operasyon stratejisi ve uygulamasına yön veriyor. Jasenovsky’nin I&S EMEA operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak  

En son EMEA operasyonları kıdemli direktörü ve Slovakya genel müdürü olarak görev yapan Jasenovsky, yeni görevinde EMEA liderlik ekibinin kilit bir üyesi olarak görev yapacak ve bölgedeki diğer fonksiyonlar arasında uyumu sağlayacak.  

Yapılan atamalarla ilgili olarak Vertiv EMEA Başkanı Karsten Winther, şöyle konuştu: “Satış ve operasyonlarda güçlü liderlik sağlarken aynı zamanda şirket içinde yeteneği geliştirmek, 2022’de Vertiv için önemli bir öncelik oldu. Bu atamalar sadece EMEA müşteri tabanımıza yönelik hizmetleri ileriye taşıma stratejimizle uyumlu olmakla kalmıyor aynı zamanda çalışanlarımızın beceri ve yeteneklerini dolayısıyla fırsatları geliştirme konusundaki kararlılığımızı da ortaya koyuyor. EMEA üst düzey liderlik ekibinde yapılan bu yeni değişikliklerle Vertiv’in bölgedeki tüm müşterilerinin memnuniyetini artırmaya devam edeceğimize eminim.” 

İlgili Yazılar