Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

IFS, Türkiye’de ve Dünyada Dijital Dönüşüme Liderlik Ediyor

Yenilenen marka kimliği, yeni ürünler ve sürdürülebilirlik girişimleriyle 2021 yılında yüzde 39,89 büyüyen IFS, yakaladığı büyüme ivmesini 2022 yılında daha da artırarak yüzde 40 büyümeyi hedefliyor.

Dünya genelinde üretim, dağıtım, servis ve bakım-onarım yapan şirketler için entegre Kurumsal İş Yazılımları (ERP/EAM/FSM) geliştiren IFS, her geçen gün büyüyen ekosistemi ve çözümleriyle 2021 yılında yakaladığı büyüme ivmesini 2022 yılında daha da artırarak yüzde 40 büyümeyi hedefliyor. IFS, uzman olduğu sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin uçtan uca tüm ihtiyaçlarını üstün çözümleriyle karşılıyor ve hem Türkiye’de hem de dünyada dijital dönüşüme öncülük ediyor. Bağımsız şirketlerin yaptığı araştırmalarda IFS hizmet verdiği tüm sektörlerde, “liderler” kategorisinde konumlandırılıyor ve kendi alanında en çok tavsiye edilen şirketler arasında yer alıyor.

2021 yılının çok önemli yenilikler ve başarılarla dolu bir yıl olduğunun altını çizen IFS Türkiye CEO’su Ergin Öztürk,“Yenilenmiş marka kimliğimiz, yeni ürünlerimiz ve sürdürülebilirlik girişimlerimizle hem bizim hem de müşterilerimiz için başarılarla dolu bir yıl geçirdik. Sürekli gelişen dünyada kendini geliştirmekten ödün vermeyen bir şirket olarak 2021 yılında dijital dönüşüme öncülük ettik ve 2022 yılında da bu öncülüğümüzü sürdüreceğiz. Geleceğin teknolojisi olarak adlandırabileceğimiz Cloud çözümümüzü 2021 yılının Mart ayında müşterilerimizin kullanımına sunduk. Ayrıca müşterilerimizin kendi müşterileri ile daha iyi ilişkiler kurarak müşteri deneyimlerini artırmalarını sağlayan Customerville’i ve Kurumsal Servis Yönetimi’ndeki yerimizi ITSM & ITOM yeterlilikleri ile daha da sağlamlaştıracağımız Axios Systems’ı da bünyemize kattık. Kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin her anında yanında olma kültürümüzü Hizmet Anı ‘’Moment of Service’’ mottomuzla taçlandırdık” dedi.

IFS 2021 yılında Türkiye’de yüzde 39,89 büyüdü

IFS, geçmiş dönemde yakaladığı büyüme ivmesini 2021 yılında da sürdürerek ciro bazında yüzde 39,89 büyüdü. Çalışan sayısı yüzde 58 artarken müşteri sayısı ise bir önceki yıla kıyasla yüzde 33 oranında artış gösterdi. Sektörde uzman danışmanlık ekiplerinin gücü daha da artırıldı. Yeni iş ortaklarının katılmasıyla birlikte iş ortağı ekosistemi de yüzde 50 oranında büyüdü. Büyüyen ekosistem, IFS çözümlerinin çok daha fazla şirkete ve bölgeye ulaşmasına yardımcı olarak büyümeye önemli bir katkıda bulundu. Diğer taraftan IDC ve Gartner gibi dünyanın önde gelen bağımsız araştırma şirketleriyle yapılan iş birlikleri sonucunda gerçekleştirilen saha servis yönetimi ve kurumsal varlık yönetiminin ne kadar önemli olduğunu anlatan ve farkındalığı artıran etkinlikler de bu büyümede etkili oldu. Ayrıca farklı sektörlere ve çözümlere özel 20’ye yakın web semineri düzenlendi. Bu web seminerleriyle endüstriler özelinde çözümlerin yanı sıra sektörün önde gelen isimleri ile değişen ihtiyaçlar ve dinamikler konuşuldu. Moment of Service ile IFS’in ilk günden itibaren müşterilerin yanından hiç ayrılmadan ihtiyaç anlarında her zaman destek verdiği gerçeği bir motto haline getirildi.

Hedef 2022 yılında yüzde 40 büyümek

Son yıllardaki güçlü büyümesini sürdüren IFS Türkiye, 2022 yılında yüzde 40’lık bir büyüme öngörüyor. Bu büyümeye ulaşmada yeni satın almalarla edinilen yeni çözümler ve büyüyen iş ortağı ekosistemi büyük rol oynayacak. Dijital dönüşüm rüzgarının devam ettiğini belirten Öztürk, “Dünya şirketleriyle rekabet etmek ve rekabette öne çıkmak için dijital dönüşüm büyük önem taşıyor. Pandeminin başlamasıyla birlikte hem dünyada hem ülkemizde dijital dönüşüm büyük bir ivme kazandı ve bu ivmenin önümüzdeki dönemde de hızla devam etmesini bekliyoruz. Çözümlerimiz ve hizmetlerimizle ülkemizde faaliyet gösteren birçok şirketi dijital dönüşüm anlamında ileriye taşıdık ve şirketlere dijital dönüşüm yolculuklarında destek olmaya ve müşterilerimizle birlikte büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Büyüme hedefleri doğrultusunda yeni teknolojiler kurumsal iş uygulamalarına entegre edilmeye devam edecek ve kullanıcı deneyimini ön plana çıkaracak yenilikler hayata geçirilecek. IFS çözümlerinin kullanımını daha da yaygınlaştırmak için bulut kiralama ve satın alma seçenekleri de sunmaya devam edecek. Chat bot, IFS PSO, talep planlama gibi yapay zekâ destekli akıllı iş uygulamaları daha da yaygınlaştırılacak. Tüm dünyada gerçekleştirilen IFS Connect Day’in Türkiye ayağı haziran ayının ilk haftasında İstanbul’da gerçekleştirecek. Bu etkinlik ile 2022 yılındaki yeni ürünlerin, müşteri hikayelerinin ve IFS’in dijital dönüşüme nasıl liderlik ettiğini öne çıkarılacak.

Dijital dönüşüm harcamaları artıyor

IFS tarafından kısa süre önce dünya genelinde yapılan bir araştırma, geleceğe dair bir tahmin yapılmasını kolaylaştırıyor. Pandemi, ne kadar küresel ekonomiyi arz ve talepte yaşanan değişikliklerle etkisi altına almış olsa da araştırmada yer alan katılımcıların ve BT alanında karar verici konumunda bulunanların yüzde 52’si dijital dönüşüm harcamalarını artıracaklarını ifade ediyor. Mevcut yatırımlarını korumayı planlayan katılımcılar ile bu oran, yüzde 70’e kadar yükseliyor. Veriler ayrıca, işlerinin ekonomik koşullardan etkilenebileceğini belirten yöneticilerin, dijital dönüşüm harcamalarını genel ortalamaya göre yüzde 20 daha fazla artıracaklarını gösteriyor.

IFS kurumsal iş uygulamaları alanında liderliğini sürdürüyor

IFS, Garnter Magic Quadrant’ta Saha Servis Yönetimi kategorisindeki liderliğini 2021 yılında da korudu ve üst üste 6. kez lider olarak seçildi. Business Intelligence Group’un düzenlediği BG Innovation Awards’ın kazananı IFS’in uzaktan yardım (Remote Assistance) teknolojisi oldu. Software Report’un yayınladığı “Yılın En İyi 100 Yazılım Şirketi” listesinde IFS de yer aldı. Öztürk, “Gerek bağımsız araştırma şirketleri tarafından gösterilen liderliğimiz gerekse sektörümüzde yer alan önemli kurumlar tarafından ödüllendirilmemiz bizler için gurur verici. Bunlardan aldığımız güç ve sorumlulukla müşterilerimize fark yarattığımız çözümlerimizi teknoloji ile harmanlayarak daha da geliştiriyor ve şirketleri geleceğin şirketlerine dönüştürmeye hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Kadın çalışanların oranı artıyor

IFS, çalışanlarına adil ve dengeli bir çalışma ortamı sunuyor ve çalışanların yüzde 43’ü kadınlardan oluşuyor. Bu oranın önümüzdeki dönemde yüzde 50’ye çıkarılması hedefleniyor. IFS ayrıca, her yıl ‘’IFS Eşit İmkân Eşit Gelecek Bursu’’ adı altında kız öğrencilere yardımda bulunuyor.

İlgili Yazılar
Devamını oku

5G GSYİH’ye 8 Trilyon $ Ekleyecek

Nokia’nın yeni araştırmasına göre, COVID-19’un orta ve uzun vadeli dijital yatırımları ve değer oluşturmayı hızlandırması nedeniyle 5G-etkin sektörler,…