Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

IFC’den Alternatif Bank’a “En İyi Dış Ticaret Operasyon Bankası” Ödülü

Alternatif Bank, ‘Annual Trade Awards – Küresel Ticaret Ödülleri’ organizasyonunda “Avrupa, Orta Asya ve Türkiye’deki En İyi Dış Ticaret Operasyon Bankası” seçildi.

Alternatif Bank, IFC’nin (Uluslararası Finans Kurumu) Küresel Dış Ticaret Programı kapsamında, dış ticaretteki başarısını ve operasyonel mükemmelliğini teyit eden önemli bir ödülün üst üste ikinci kez sahibi oldu. IFC’nin programına 2011 yılında dâhil olan Banka, bu yıl 10.’su düzenlenen ‘Annual Trade Awards – Küresel Ticaret Ödülleri’ organizasyonunda geçen yılın ardından bir kez daha “Avrupa, Orta Asya ve Türkiye’deki En İyi Dış Ticaret Operasyon Bankası” seçildi. Alternatif Bank IFC’nin Küresel Dış Ticaret Programı kapsamında tanımlanan kredi limitlerini her yıl başarıyla artırarak müşterilerinin kullanımına sunarken, bu süreçteki iş kalitesi ve hızı nedeniyle de ödüle layık görüldü.

Ödülle ilgili görüşlerini bildiren Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür,IFC gibi prestijli bir kurumdan iki yıl üst üste böyle kıymetli bir ödüle layık görülmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Alternatif Bank olarak uluslararası kurumlarla uzun yıllardır süregelen güçlü ilişkilerimiz ve iş birliklerimiz, bankamıza duyulan güveni ve dış ticaretteki başarımızı teyit etmesi açısından bizim için ayrı bir değer taşıyor. 2011 yılında dâhil olduğumuz IFC’nin Küresel Dış Ticaret Programı kapsamında, bankamıza tanımlanan limitleri yıllar içinde artan bir ivmeyle ihracatçılarımızın kullanımına sunarken, bu süreçteki başarımızın ve operasyonel mükemmeliyetimizin ödülle tescillenmesi bizi her yıl daha iyisini yapmak adına motive ediyor. Dış ticaret ve özellikle de ihracat, Alternatif Bank olarak odaklandığımız, yetkin insan kaynağımızla değer yarattığımız bir alan. Rakamsal boyutta değerlendirecek olursak, bankamızın toplam dış ticaret işlem hacmi son iki yılda önemli artış göstererek 4 milyar dolara yakın bir seviyeye ulaştı. Bu büyümenin temelinde dış ticaret işlemlerinde yüksek yetkinlikteki ekibimizle sunduğumuz kaliteli hizmet yatıyor. Özellikle ihracatın ülke ekonomisinin sürdürülebilir büyümesindeki öneminden hareketle, dış ticaret yapan müşterilerimizi en üst seviyede desteklemeye gayret ediyoruz. Alternatif Bank olarak danışman ve basiretli bankacılık anlayışımızla her zaman ihracatçımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar