Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Yeni Yılın Günlük Yemek Bedelleri Açıklandı

Yeni yılın günlük yemek bedeli 36,72 TL oldu.

2021 yılında KDV dahil 27 TL olan günlük yemek bedelinde vergi istisna tutarı 21 Aralık 2021 tarihli 31696 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 317 Seri No’lu Gelir Vergisi Genel Tebliği uyarınca 2022 yılı için önceki seneye göre %36 artışla KDV dahil 36,72 TL olarak belirlendi.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri CEO’su Eda Uluca Özcan “Yemek kartları çalışanlar tarafından en temel sosyal haklardan biri olarak görülüyor. Hatta birçok çalışan Sodexo bakiyelerini maaştan bile değerli buluyor. Sodexo olarak 2021 yılının sonlarına doğru yaptığımız analizlere göre kullanıcıların yarısından fazlasının ay ortasında bakiyelerini tükettiğini gözlemledik. Dolayısıyla 2022 yılı için belirlenen bu artış hem çalışanlar hem de iş verenler nezdinde olumlu karşılanacaktır. Yemek faydasının elden ya da maaşa ek verilmesine göre yemek kartları, gelir vergisi ve SGK primlerinde belirli muafiyetlere ve gider yönetimi açısından çok ciddi avantajlara sahip. Şirketlere vergi avantajın yanında muhasebesel ve idari olarak büyük kolaylık sağlayan yemek kartları iş verenler için nakde göre neredeyse 2 kat daha avantajlı oluyor” dedi.

Bütünleşik yemek deneyimi ile ihtiyaca yönelik çözüm sunuyor Yemek kartı çözümlerinin kullanım alanını genişletecek şekilde yeni bir kimlik kazandıran Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, paydaşlarına bütünleşik yemek deneyimi sunarak şirketlerin ve çalışanların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu kapsamda evde, ofiste, sahadaki tüm çalışanlar, yemek kartlarını ister Sodexo üyesi 80.000’den fazla restoran, kafe, büfe gibi kurumlarda, paket servis siparişlerinde, isterlerse anlaşmalı gıda otomatlarında kullanabiliyor isterlerse bakiyeleriyle zengin üye ağı ağında online gıda alışverişi de yapabiliyorlar. Ayrıca Sodexo yaptığı iş birlikleri ile firmalara esnek yemek çözümleri sağlıyor, yemekhanede yemekten ofislere paketli sıcak yemek hizmetine kadar çeşitli alternatif modeller sunuyor

İlgili Yazılar