Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Ozan SuperApp reklamı
Ozan SuperApp reklamı

Türkiye pazarına adım atan fintech şirketinden işbirliği

Bulgaristan merkezli fintech şirketi SEPA Cyber Technologies, dünyanın en büyük çevrimiçi finansal türev sağlayıcılarından MultiBank Group ile önemli bir işbirliğine imza attığını duyurdu. 

Şirketten edinilen bilgilere göre SEPA Cyber Technologies, MultiBank Group’a dijitalleşme yolunda doğru adımlarla ilerlemesi ve büyümesini sürdürmesi için finans ve regülasyon teknolojileri alanında çözümler sunacak.

Danışmanlık hizmeti de verecek 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan SEPA Cyber Technologies Kurucusu ve CEO’su Marvin Blazhevski, “İşbirliği kapsamında MultiBank Group’a hizmet portföyünü zenginleştirmesi ve Avrupa Ekonomik Alanı’nda (EEA) lisanslı bir Elektronik Para Kurumu (EMI) olarak konumlanabilmesi için VISA, Mastercard ve Union Pay için lisanslama ve ana üyelik konularında da danışmanlık hizmeti vereceğiz. Sunduğumuz eksiksiz çözüm paketinde dijital bir cüzdan ve alım-satım işlemlerinin yanı sıra, ticari kuruluşların ve kapsayıcı sahiplik yapısının doğrulanması süreci KYB, gerçek zamanlı veriler üzerinden müşterilerin tanınmasına imkan veren KYC, şirketlerin kendi kimlikleriyle markalandırabilecekleri bir ödeme ağ geçidi sunan IPG ve siyasi nüfuz sahibi kişilerin ve yaptırımların kontrol edilmesine olanak tanıyan PEP ürünleri de yer alacak. MultiBank Group gibi bir finans devinin, fintech ve danışmanlık hizmetleri için SEPA Cyber’i seçmesinden son derece onur duyuyoruz. Küresel Finans Piyasalarında Etkili İlk 50 Kişi listesinde yer alan isimlerden MultiBank Group Başkanı Naser Taher’in de bizi güvenilir teknoloji ve çözüm sağlayıcısı olarak kabul etmesi, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha kanıtlıyor” dedi. 

MultiBank Group Başkanı Naser Taher ise SEPA Cyber’in hizmetlerinin MultiBank’ın dijital dönüşüm yolcuğunu tamamlamasına önemli bir katkıda bulunacağına inandıklarını belirterek “MultiBank Group olarak dünyanın dört bir yanında bulunan 25 ofisimizle 90 ülkeden 320 binin üzerinde müşteri tabanına hizmet veriyor, büyük finans merkezlerine bağlı kuruluşlarla ortaklıklar yürütüyoruz. 7,2 milyar doların üstündeki işlem hacmimizle günlük 90 bin işlem yapılmasına olanak tanıyor ve bugün dünyanın en büyük finansal türev sağlayıcılarından biri olarak konumlanıyoruz. Şimdi ise dijital dönüşüm yolculuğumuzda SEPA’yla birlikte yürüyerek sektöre örnek olacak yeni adımlar atmaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar