Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Philips Vakfı, 2020 Yıllık Raporunu yayınladı

Toplumların sağlığa erişimini sağlama misyonu ile hareket eden Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu’nu yayınladı.

Rapor Philips Vakfı’nın, 2020 yılında 75’ten fazla proje aracılığıyla dünyada 7,5 milyon insanın, uygun maliyetli ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanmasıyla sonuçlanan başarısını vurguluyor. Bu projelerden bazıları Türkiye, Çin, Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’da gerçekleştirildi.

Philips Vakfı Başkanı Margot Cooijmans, “2020 yılı, COVID-19’a karşı dünyada kaliteli sağlık hizmetlerine erişimin önemini vurgulayan bir sene oldu. Dünya genelindeki yardım faaliyetlerimize duyulan acil ihtiyaç çok fazlaydı. 2020 yılında bizlerle güçlerini birleştirerek bize zamanında destek olan ve kalıcı bir değişim sağlayan tüm iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Misyonumuzu aksiyona dönüştürmek için bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile projelere destek olan Philips çalışanlarına ve Philips Vakfı’na da gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

COVID-19 kapsamındaki çalışmalar

2020 yılının başında COVID-19’un etkileri dünya geneline yayılırken Philips Vakfı da toplumlara destek çalışmalarını hızlandırdı. Kuruluşun Yıllık Raporunda, Çin’den Güney Afrika’ya, İtalya’dan Türkiye’ye dünyanın hemen her yerinde COVID-19’un etkilerini en aza indirmek için yürütülen çalışmalara vurgu yapılıyor. Philips Vakfı’nın COVID-19 ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği projeler web sitesi üzerinden incelenebiliyor.

İlgili Yazılar