Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Hewlett Packard Enterprise ve Wipro İş Ortaklığına İmza Attı

People working on trading floor

Hewlett Packard Enterprise ve Wipro, Hibrit Bulut ve Altyapı Çözümlerinin HPE GreenLake ile Hizmet Olarak Sunulacağı İş Ortaklığına İmza Attı.

Wipro, müşterilere gerçek bir bulut deneyimi sunmak ve işyerlerinin modernizasyon çabalarını hızlandırmak için VDI çözümünü HPE GreenLake aracılığıyla hizmet olarak sunacak.

Hewlett Packard Enterprise (HPE), dünyanın önde gelen küresel bilgi teknolojileri, danışmanlık ve iş süreci hizmetleri şirketi Wipro Limited ile (NYSE: WIT, BSE: 507685, NSE: WIPRO) hibrit bulut ve altyapı çözümleri portföyünü hizmet olarak sunmak üzere yeni bir iş ortaklığına imza attığını duyurdu. Wipro abonelik tabanlı, çevik, esnek ve tutarlı bulut deneyimini kullanım başına ödeme modeliyle sunmak üzere yönetilen hizmetler portföyünde HPE GreenLake’den faydalanacak. Böylece müşteriler şirket içi kontrol, güvenlik ve uyumluluk avantajlarından yararlanırken, yatırım sermayesi ihtiyacını ve aşırı tedarik maliyetlerini ortadan kaldırarak dijital dönüşüm çabalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

HPE ile Wipro’nun yeni duyurusu, her iki şirketin dünyanın çeşitli bölgelerinde ve farklı sektörlerde müşterilere başarılı bir şekilde işyeri dönüşümü ve veri merkezi modernizasyonu çözümleri sunmaya yönelik onlarca yıldır süren işbirliğinin bir uzantısı niteliğinde.

COVID-19, her büyüklükteki işletmeyi dijital dönüşüm planlarını yeniden değerlendirmeye ve hızlandırmaya zorladı. Bu durum özellikle uzaktan çalışmayı mümkün kılmak için hibrit işyerlerinin kurgulanmasında kendini belli etti. Wipro’nun HPE GreenLake ile hizmet olarak sunduğu masaüstü çözümü Wipro VirtuadeskTM, kurumların işyeri ekosistemlerini yapay zeka, analitik ve otomasyon destekli sağlam bir VDI çözümüyle modernize etmelerine ve iş sürekliliğini sağlamalarına katkıda bulunacak. Ortak çözüm, özelleştirilmiş felaket kurtarma planları için merkezi BT yönetimi sunmanın yanı sıra uygulamaların erişiminde hız ve çevikliği beraberinde getirecek. Sonuç olarak müşteriler çevik, akıllı ve modernize iş yerleri sunan yüksek performanslı sanal bilgi işlem ortamları oluşturmak için farklı iş yüklerini yönetebilecek. Kurumlara sorunsuz kullanıcı deneyimi sunan, operasyonel verimlilikle ve üretkenlikle etkili sonuçlar elde etmelerine yardımcı olan yeni ortak çözüm bankacılık, finans, sağlık ve sigorta endüstrilerinde şimdiden başarıya ulaştı.

Wipro Limited Kıdemli Başkan Yardımcısı, Bulut ve Altyapı Hizmetleri Küresel Başkanı Kiran Desai, “Çalışma alanı dinamiklerinin sürekli olarak değişmesi daha fazla işletmenin hibrit modeli benimsemesine yol açıyor” diyor. “Wipro’nun işyeri dönüşüm çözümü, HPE GreenLake ile birlikte hizmet olarak sunulan model aracılığıyla çekici bir dijital iş yeri sunmamıza yardımcı olacak. Kurumların bu dönüşümden en iyi sonuçları elde etmesi için çalışan deneyimini geliştireceğiz. İşbirliğine dayalı, akıllı, esnek ve sürdürülebilir bir işyeri oluşturmak için sunduğumuz benzersiz yeteneklerimizden yararlanmalarını sağlayacağız.

HPE GreenLake Bulut Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Keith White, “Wipro ile onlarca yıldır devam eden iş ortaklığımızı genişleterek müşterilerimizin uzaktan çalışan iş gücünün karşılaştığı acil zorlukları aşmalarına yardımcı olacak çözümler üretmekten heyecan duyuyoruz” diyor. “COVID-19’la gelen yeni normalde kurumlar, özel kullanım ihtiyaçlarına ve iş yüklerine uygun geniş ve güvenli VDI altyapı çözüm portföyümüzden faydalanmak için HPE’ye yöneliyor. Wipro ile sunduğumuz ortak çözüm ile kurumların HPE GreenLake’in çevikliğinden ve esnekliğinden yararlanmasını hedefliyoruz. Yanı sıra şirket içi dağıtımda güvenliğini ve kontrolünü sağlamasını dört gözle bekliyoruz.”

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal ise konuya ilişkin şunları söyledi: “İçinden geçtiğimiz süreçte, her kurumun giderek artan orandaki dijitalleşme hamlelerinde HPE’nin sunduğu ürün ve hizmetler büyük kolaylık, hız ve çeviklik sağlıyor. Wipro ile uzun yıllara dayanan iş birliğimizin boyutunu yeni anlaşma ile genişletiyoruz. Wipro müşterilere gerçek bir bulut deneyimi sunmak ve işyerlerinin modernizasyon çabalarını hızlandırmak için VDI çözümünü HPE GreenLake aracılığıyla hizmet olarak sunacak. HPE GreenLake Bulut Hizmetleri kurumlara dijital dönüşümü sürdürmeleri konusunda, onlara özel çözümlerle güçlü bir dayanak sağlıyor. İş birliklerimizin yelpazesini genişletmeye, müşterilerimizin dijitalleşme yolculuklarında yenilikçi çözümlerle yanlarında olmaya devam edeceğiz”.

İlgili Yazılar
Devamını oku

Gelecek Teknoloji ve Bilimle Şekillenecek

Mitsubishi Electric’in Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında şirketin yaptığı güncel çalışmalar hakkında bilgi verdi.…