Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

MagiClick İngiliz dijital ajans Dock9’ı satın aldı

Türkiye’nin önde gelen dijital teknoloji ve tasarım firmalarından MagiClick, İngiltere’de özellikle bankacılık ve finans sektöründe etkin olan dijital ajans Dock9’ı satın aldı.

Böylece MagiClick, global ölçekte hizmet verdiği ülkeler arasına İngiltere’yi de eklemiş oldu.

Bugüne kadar 7 ülkede 30’un üstünde finans kurumunun dijital dönüşüm süreçlerinde önemli rol oynayan MagiClick, Dock9’ın yüzde 100 hissesini satın alarak, finansal hizmetler sektöründe Avrupa’nın önde gelen teknoloji ve dijital deneyim ajanslarından biri olmayı hedefliyor.

British Interactive Media Association (BIMA) tarafından dijital sektörde İngiltere’nin en etkili 100 kişisi arasında gösterilen Mark Lusted tarafından 2008 yılında kurulan Dock9’ın müşterileri arasında Aetna, Assurant, Arch Insurance, Castle Trust Bank, Kensington Mortgages, Masthaven Bank, Tradex ve Virgin Money gibi önemli finans kurumları bulunuyor.

İstanbul, Londra ve Dubai ofislerinde 160 çalışan

MagiClick Kurucu Ortağı Murat Kalaora, söz konusu satın alma ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Bankacılık ve finans sektörüne yönelik hizmetler konusunda dünyadaki sayılı dijital ajanslardan biri olarak; İngiltere, büyümeyi planladığımız öncelikli pazarların başında geliyor. Bu hedef doğrultusunda temasa geçtiğimiz Londra bazlı Dock9’ın sektördeki saygın konumu ve mevcut müşteri portföyünün kalitesi, bu stratejik satın alma kararını vermemizde önemli rol oynadı” dedi.

MagiClick Kurucu Ortağı Renée Tiyano ise “Bu satın alma ile birlikte hizmet sunduğumuz global müşteri portföyümüzü daha da genişletme fırsatı bulacağız. İstanbul, Londra ve Dubai ofislerinde 160’ın üzerinde çalışanımızla bugüne kadar kaydettiğimiz sağlıklı büyüme ivmesinin artarak devam edeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Satın alma sonrasında MagiClick’in İngiltere operasyonlarından sorumlu CEO’su olarak görev yapacak olan Mark Lusted ise şunları söyledi: “13 yıl içinde bankacılık ve finans alanındaki en saygın dijital çözüm sağlayıcı şirketlerden biri haline getirdiğimiz Dock9’ın geleceğini, MagiClick gibi bu alanda yüksek deneyime sahip sayılı şirketlerden biriyle birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Daha ilk günden beri finansal hizmetler teknolojisinin geleceğine bakış açımız, vizyonumuz ve iş yapış kültürümüzün MagiClick ile örtüştüğünü gördük. MagiClick’in geniş deneyimi ve hizmet portföyünü kendi yeteneklerimizle birleştirerek İngiltere’de bugüne kadar elde ettiğimiz başarılardan çok daha fazlasına kısa zamanda ulaşacağımızı düşünüyorum.


İlgili Yazılar