Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

İşNet’ten uygun maliyetli bulut platformu

İşNet anında sanal sunucu oluşturma ihtiyacı olan ve uygun fiyatlı çözümler arayan işletmeler, yazılımcılar ve girişimciler için bluuty adını verdiği bulut platformunu pazara sundu.

Veri Merkezi, telekomünikasyon, internet, ses ve uydu hizmetleri alanında yetkin ve uzman ekibiyle kurumların altyapı gereksinimlerini karşılayan İşNet, bugünün ve geleceğin teknolojisi olan bulut hizmetlerinde de kullanıcıların maksimum fayda sağlayacağı çözümleri hayata geçiriyor.

İşNet anında sanal sunucu oluşturma ihtiyacı olan ve uygun fiyatlı çözümler arayan kurumsal şirketler, yazılım şirketleri ve girişimciler için bluuty adını verdiği bulut platformunu pazara sundu. İşNet’in hizmet olarak sunduğu bulut altyapı (IaaS) platformu bluuty verimlilik, hız, maliyet avantajı, süreklilik ve yüksek kullanıcı deneyimi gibi bulut teknolojisi özellikleriyle birlikte verilerin yurt içinde saklanması dolayısıyla çoğu mevzuata uyumu bir arada sunuyor.

Kullanıcılar bluuty çözümü ile bulut altyapısını kullanarak sunucu ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca kullanıcılar bu sunucular üzerinde uygulamalarını çalıştırabiliyor, test ihtiyaçlarını oluşturabiliyor, veritabanları ve internet sitelerini barındırabiliyor, bulut tabanlı hizmetler sunabiliyorlar.

Kullanıcılar bluuty.com web sitesi üzerinden ürünlerden hangisinin kendisine uygun olduğunu kolayca seçip ilerleyerek bluuty hizmetlerini kullanabilir. Kullandıkları hizmetleri kolayca izleyip yeni sunucu ekleme çıkarma işlemleri yapabilir. bluuty.com sayesinde, ihtiyaç duyulan sanal sunucular kredi kartı ile kiralanıp saniyeler içinde kullanıma hazır hale geliyor.

bluuty üzerinden sunulan sunucularda linux ve windows işletim sistemi seçenekleri bulunuyor. Bu sunucular çeşitli boyutlarda ölçeklendirilmiş istemci (CPU), bellek (RAM) ve depolama (disk) konfigürasyonları ile sunuluyor. Depolama altyapısı olarak SSD teknolojisi kullandığı için yüksek hızlı veri okuma/yazma ve daha iyi performans sağlıyor. Self servis yönetim ekranları ve tam otomasyon ile de yüksek kullanıcı deneyimi sunuluyor.

Yüksek oranda maliyet tasarrufu sağlıyor

Bulut platformu hizmeti olması sebebiyle bluuty.com, şirketlerin çeviklik ihtiyaçlarına çok uygun maliyetlerle büyük ölçüde yanıt veriyor. İşNet Genel Müdürü Mehmet F. Can bluuty.com platformunun kullanıcılara sağladığı avantajları ve kazanımları şöyle açıklıyor: “bluuty.com çevik işletmelerin sunucu ihtiyaçlarına donanım, erişim, barındırma, altyapıyı yönetecek personel maliyetlerini düşünmeyecekleri bir çözüm sağlıyor. Self servis imkanları,  tam otomasyon,  anında  kurulum ve  kullanıcı deneyimini artırıyor. Kullanıcılar bluuty servislerini kullanarak öncelikle yüksek verimlilik elde ediyor, donanım bakım-arızalarıyla uğraşmak zorunda kalmıyor, veri kaybını en aza indiriyor.’’

İlgili Yazılar
Devamını oku

Togg’da parçalı denemeler başladı

Togg Gemlik Tesisi’nde kurulumu tamamlanan 208 robot, parçasız denemelerden sonra parçalı denemelere de başladı. Togg ‘Yeniliğe Yolculuk’ hedefinin…
Devamını oku

QNET 2022 yılını ödüllerle kapatıyor

QNET, doğrudan satış sektöründe başarısını 2022 yılında da ödüllerle taçlandırdı.  Kurulduğu günden bu yana “dünyaya değer katmak için…