Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Türkiye Finans’a Kristal Elma’dan Üç Ödül

Hayata Katılım Bankası Türkiye Finans, Kristal Elma 2020 Türkiye Reklam Ödüllerinden 2’si gümüş 1’i bronz olmak üzere 3 ödülle döndü.

Türkiye Finans, bankacılık sektöründe kadın çalışanların gücünü ön plana çıkarmak amacıyla bu sene (2020 yılı) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlattığı “Feride Şevket Hanım Bankası” dijital projesi ile Kristal Elma Ödüllerinde 1 gümüş ve 1 bronz ödüle layık görülürken; pandemi döneminde işleri olumsuz etkilenen ve normalleşme sürecinin başlamasıyla işlerine kaldığı yerden devam etmesi gereken esnaf ve KOBİ’lere seslenen “Kaldığınız Yerden Devam Edin” isimli reklam kampanyasıyla 1 gümüş ödülün sahibi oldu.

Türkiye Finans Katılım Bankası 2020 yılında gerçekleştirdiği reklam kampanyaları ve dijital projelerle Kristal Elma 2020 Türkiye Reklam Ödüllerinde 3 ödülün sahibi oldu. Feride Şevket Hanım isimli dijital projesi ile Entegre Kampanyalar kategorisinde 1 gümüş, Medya kategorisinde ise 1 bronz ödüle layık görülen Türkiye Finans; “Kaldığınız Yerden Devam Edin” diyerek KOBİ’lere ve esnafa seslenen online reklam filmi ile de Online Film kategorisinde 1 gümüş ödülü daha evine götürmeye hak kazandı. Türkiye Finans’ın ödüllü projeleri Lokal Reklam Ajansı imzasını taşıyor. 

İlk kadın bankacı Feride Şevket Hanım’dan ilham alan dijital proje…

Feride Şevket Hanım Projesi finans ve bankacılık sektöründe çalışan kadınların bu sektör için sahip oldukları değerin ve verdikleri emeğin ön plana çıkarılması amaçlanıyor. Proje, yirminci yüzyılın başında tüm zor şartlara rağmen Osmanlı döneminin ilk kadın bankacısı olarak pek çok başarıya imza atan Feride Şevket Hanım’dan ilham alıyor. Kampanya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, LinkedIn üzerinden açılan Feride Şevket Hanım Bankası hesabı ile başlatıldı. Anonim olarak yürütülen kampanya, sadece finans sektöründen değil farklı sektörlerden pek çok profesyonelin büyük takdirini topladı.  Özellikle kadın çalışanlar, çalıştıkları kurumlardan bağımsız olarak kendilerini Feride Şevket Bankası’nın bir çalışanı olarak göstererek projeye destek oldular.

Kaldıkları yerden devam edebilsinler diye… 

“Kaldığınız Yerden Devam Edin” diyerek izleyicilere seslenen online reklam filminde, normalleşme sürecine uyum sağlamaya çalışan esnaf ve KOBİ’lere yönelik sunulan bir finansman kampanyası tanıtıldı. Bir esnaf lokantasında geçen filmde, lokanta sahibi Hikmet Bey’in dükkanının kepenklerini yeniden kaldırdığında işlerinin sanki hiç kepenk indirmemişçesine kaldığı yerden devam ettiğini görmesi karşısında yaşadığı şaşkınlık ve sonrasında hissettiği huzur ve güven duygusu ön plana çıkarıldı.

İlgili Yazılar