Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Ozan’da teknoloji mimarisi Berk Özdirek’e emanet

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal hizmetlerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para’da, teknoloji mimarisinden sorumlu genel müdür yardımcılığına Berk Özdirek atandı.

Bankacılık ve ödeme teknolojileri alanında deneyimi ile öne çıkan Özdirek, son olarak QNB Finansbank’ın teknoloji şirketi olan IBTech’te yazılım mimarı olarak görev yapıyordu.

Türkiye’den başlayarak global arenaya iddialı bir giriş yapma hazırlıklarını sürdüren Ozan Elektronik Para, alanında uzman ve deneyimli isimleri bünyesine katmaya devam ediyor. Bu kapsamda uzun yıllardır bankacılık sektöründe ve son olarak IBTech’te yazılım mimarı olarak görev yapan Berk Özdirek, Ozan Elektronik Para bünyesine, Teknoloji Mimarisinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak resmen katıldı.

Berk Özdirek Kimdir?

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde ve yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitenin MBA programında tamamlayan Özdirek, iş hayatına TÜBİTAK’ta araştırma görevlisi olarak başladı ve e-devlet dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesinde önemli roller oynadı. 2007 yılında Vakıfbank ile finans sektörüne geçiş yaparak, hayata geçirdiği sıra dışı çözümlerle bankanın dijital dönüşümüne katkıda bulundu. 2012’de QNB Finansbank’ın teknoloji şirketi olan IBTech’in yazılım mimarı görevini üstlenen Özdirek, burada Enpara.com gibi uzun soluklu projelerde önemli roller aldı.

Berk Özdirek teknoloji ve finans sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübesi ile 2020 Aralık itibarıyla, teknoloji mimarisinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak Ozan Elektronik Para’ya katıldı.

İlgili Yazılar