Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Inveo Yatırım Holding’ten Boğaziçi Ventures’a yatırım

Boğaziçi Ventures, Türkiye ve uluslararası pazarlarda büyümesine stratejik destek verecek olan Inveo Yatırım Holding ile ortak oldu.

Türkiye’de üretilen teknolojileri uluslararası pazarlara açmaya odaklanmış teknoloji girişimlerine yatırım yapmayı hedefleyen “BV Growth” fonunun ilk kuruluşunu da yakın zamanda gerçekleştirmiş olan Boğaziçi Ventures, Inveo Yatırım Holding ortaklığı ile birlikte farklı aşamalardaki teknoloji şirketlerine yatırım yapan yeni fonların kuruluşunu ve uluslararası açılımını hızlandırıyor olacak.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Agah Uğur, “Boğaziçi Ventures’ın vizyonu ülkemizin teknoloji şirketlerinin hızlı gelişimlerine fon ve yönetsel destek yetkinlikleri ile ciddi katkı sağlamaktır. Bu doğrultuda şirketimizin hedefi girişim sermayesi fonları ile beraber sermaye piyasası fonları ile de büyümektir.

Çok uzun yıllara dayanan sermaye piyasaları tecrübesi ve markası ile Inveo Yatırım Holding’in Boğaziçi Ventures’a ortak olması bu hedefe ulaşmakta bize büyük güç katacaktır. Inveo ile daha önceki iş birliklerimizin resmi olarak ortaklığa dönüşmesinden çok mutluyuz. Bu güç birliğinin sektörde birçok ilk’e imza atacağına inanıyorum” şeklinde görüş paylaştı.

Inveo Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Topaç ise Inveo Yatırım Holding’in Sermaye Piyasalarında 30 yıllık deneyime sahip olan yeni nesil bir değer yatırımcısı olduğunu vurgulayarak; “Ülkemizin dünya üzerinde pozitif ayrışabilmesi için teknoloji girişimciliğinin çok kritik olduğunu düşünmekteyiz. Bu düşünce doğrultusunda Boğaziçi Ventures’a ortak olarak ülkemizin bu alanda gelişimine katkı sağlamak istemekteyiz. Şirketin çok değerli ortakları ile birlikte ülkemize katkı sağlayacak yeni değerler yaratacağımıza inanıyorum.” dedi.

Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı Barış Özistek ise, yenilikçi teknolojilerin çok daha fazla hayatımıza dokunduğu ve geleneksel endüstrileri giderek daha fazla zorladığı bir döneme girdiğimizi belirterek, Inveo Yatırım Holding ortaklığı sonrasında sermaye sahipleri ve kurumsal yatırımcıların teknoloji dünyasına güvenle yatırım yapabilmeleri için güçlü ekipleriyle çok daha fazla alternatif sunacaklarını belirtti.

Agah Uğur Başkanlığı’ndaki Boğaziçi Ventures yeni yönetim kurulu Onur Topaç, Barış Özistek, Burak Balık ve Kazım Akalın’dan oluşacak.

İlgili Yazılar
Devamını oku

BSH Grup’ta üst düzey atama

BSH Grup Şirketi’nde Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği (COO) görevine Lars Schubert atandı. BSH Grup şirketinin Operasyondan Sorumlu Yönetim…