Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Yeni nesil pazar yerine 2 milyonluk yatırım

Eczanelerin sağlık ürünü ihtiyaçlarını hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde tedarik eden pazar yeri Novadan, 2 milyon TL yatırım aldı.

Eczanelerin tüm sağlık ürünü ihtiyaçlarını karşılamak ve eczacılık mesleğini geleceğe güçlü adımlarla taşımak amacıyla, yapay zeka temelli hizmetler geliştiren ve sunan Novadan, Nova Danışmanlık tarafından hayata geçirildi. Platform, eczacıların ürün alışverişinde tercih ettiği güvenilir bir dijital platform olurken, kısa sürede yatırımcıların da dikkatini çekti.

4 ayda 10 milyon TL değerleme

Serbest eczacılık sektörüne yönelik patentli teknolojileri geliştirerek hayata geçiren Novadan, Haziran 2020’de faaliyetlerine başladı. Sektöre sunduğu yenilikçi hizmetlerle dikkat çeken platform, faaliyete başlamasından 4 ay sonra, 10 milyon TL değerleme ile hava taşımacılığı yapan ULS Havayolları Kargo Taşımacılık’ın kurucusu ve ULS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cebrail Karaarslan tarafından 2 milyon TL yatırım alarak fonlanmayı başardı.

Yapay zeka teknolojisine 2 milyon TL yatırım

Girişimci kimliği ile Novadan’a yatırım yapan ULS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cebrail Karaarslan, sağlık sektörünü takip ettiklerini ve geleceğe yönelik teknolojilere yatırım yaptıklarını belirterek şunları kaydetti: “Özellikle yapay zeka temelli teknolojilerin gelecekte fark yaratacağına inanıyoruz. Novadan’a yatırım yapma kararını alırken, öncelikle bu konuyu dikkate aldık. Konusuna ve sektöre hakim yöneticilere sahip olması da yatırım yapma kararımızı netleştiren bir diğer husus oldu. Eczacıların ihtiyaçlarını çok daha iyi belirleyen, bu ihtiyaca yönelik yapay zeka temelli teknolojik çözümler geliştiren, yenilikçi ve dinamik bir ekibe sahip Novadan’a yatırım yaptık. Novadan’ın sağlık sektörünün tüm dinamiklerini olumlu yönde değiştireceğine olan inancımız tam.”

Sektörün dinamiklerini bilmek yetmiyor, yenilik şart 

Sektörde 15 yılı aşkın tecrübelerinin bulunduğuna dikkat çeken Novadan kurucularından Haki Poyraz, bu sayede eczacılık sektöründeki ihtiyaçları çok iyi bildiklerini ve bu ihtiyaçlara yönelik çözümler sunduklarını belirtti. Poyraz, sözlerine şöyle devam etti: “Eczacılık sektöründe yaşanan zorlukları çok iyi biliyorduk ve bunlara yönelik olarak teknoloji odaklı çözümler geliştirmek için yola çıktık. Platformumuz sayesine eczacılar ihtiyaç duydukları sağlık ürünlerine kolayca ulaşabilmenin yanı sıra, eğitim, takas, çoklu arama gibi pazarda öncü hizmetlerden de faydalanabiliyorlar. Kısa sürede aldığımız yatırım, doğru yolda olduğumuzu kanıtlamış oldu. Sektörde öncü ve ilk akla gelen platform olma hedefiyle çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz.”

İlgili Yazılar
Devamını oku

AKLease’e ikinci kez “En İyi İş Yeri” ödülü

AKLease, “Türkiye’nin En İyi İş Yeri” ödülünün sahibi oldu. AKLease, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric’in çalışanlara yönelik yaptığı Best Employers 2023 programı kapsamında,…