Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Huobi Inno Labs’den Polkadot ekosistemine 5 milyon USDT’lik yatırım

Huobi Inno Labs farklı blokzincirleri arasında veri aktarımını kolaylaştıran Polkadot projesine teknik destekle birlikte içerik ve etkinlik yardımı sunacak.

Alım-satım hacmi ve likiditede dünyada lider konumda olan dijital varlık alım satım platformu Huobi Group’un yüksek potansiyelli dijital varlık projelerine yatırım yapan kolu Huobi Inno Labs, Polkadot Ekosistem Destek Fonuna 5 milyon USDT değerinde yatırım yapacağını açıkladı. Yapılacak yatırım, Polkadot ekosisteminin geliştirilmesini teşvik etmeyi ve ekosistem geliştiricilerine finansal destek sunmayı amaçlıyor.  

Polkadot Ekosistem Destek Fonu, teknoloji ve ekolojik proje geliştirmenin yanı sıra topluluk ve operasyon teşvik faaliyetlerini desteklemeye odaklanıyor. Geliştiriciler, etkinlik organizatörleri, içerik üreticileri ve Polkadot elçileri yanında Polkadot ekosistemine katkı sağlamayı planlayan tüm birey ve kurumlar polkaeco@huobi.com adresine sponsorluk başvurusunda bulunabilecek.

Polkadot Mainnet’inin kullanıma alınmasıyla, dijital varlık piyasası Polkadot teknolojisine yönelik giderek artan bir katılıma tanıklık ediyor. Halihazırda 300’ün üzerinde eko-proje Polkadot üzerinde geliştiriliyor. Verilere göre 2019 yılında Polkadot ağı üzerinde geliştirilen proje sayısı yüzde 44 oranında artmış bulunuyor. Bu da Polkadot’u en etkin blokzinciri ekosistemlerinden biri haline getiriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş şunları söylüyor: “Polkadot’un temsil ettiği blokzincirler arası çalışma protokolü, Web 3.0’un uygulanmasına yönelik yeni ve dağıtık bir ağ çözümü sunuyor. Bu da geliştiricilere daha gelişmiş bir şekilde inovasyonlara öncülük etme fırsatı sağlıyor. Polkadot Ekosistem Destek Fonu gibi platformların blokzinciri alanında sürmekte olan büyümeye önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Huobi Inno Labs de bu alana odaklanan geliştirici ve içerik üreticilerini destekleyerek blokzinciri dünyasını genişletmeyi hedefliyor.”

Polkadot nedir?

Polkadot, farklı blokzincirleri arasında tokenların yanı sıra farklı tipteki veri ve varlıkların da aktarılmasını sağlıyor. Polkadot, kendi ağındaki geniş çeşitlilikteki blokzincirlerine birlikte çalışma kabiliyeti kazandırıyor. Polkadot, birden çok blokzincirinin güvenliğini sağlamak için ortak bir doğrulayıcı(validator) kümesini etkinleştiriyor ve bu sayede benzersiz bir ekonomik ölçeklenebilirlik sağlıyor. Ayrıca, işlemleri birden çok paralel blokzincirine yayarak işlem ölçeklenebilirliği de sunuyor.

Huobi Inno Labs, aşağıdaki alanlarda destek sağlayarak Polkadot ekosisteminin küresel ölçekte geliştirilmesine katkıda bulunacak:

  1. Teknik atölye çalışmaları, proje geliştirme  
  2. Çevrimiçi ve çevrimdışı etkinlikler, hackathon’lar ve buluşmalar
  3. Her türden grafik, metin, video gibi içeriklerin oluşturulması
  4. Polkadot Ekolojisine önemli katkılar sunan Polkadot Treasury ve Kusama Treasury ile bağlantılı projeler 
İlgili Yazılar