Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

AvivaSA Çalışanlarına Kariyerini Değiştirme Fırsatı Veriyor

AvivaSA “Career Adventure” rotasyon programı ile çalışanlarına potansiyellerini keşfederek kariyer yolunu yeniden çizme fırsatı sunuyor.

AvivaSA, bugüne kadar programa katılan çalışanlardan 8’inin kendi alanı dışına çıkarak yepyeni bir mesleğe adım attığı “Career Adventure” ile mutlu ve verimli çalışanlar yaratıyor.

Sabancı Holding ve 300 yıllık dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA, “Career Adventure” rotasyon programı ile çalışanlarına işe başladıkları alanlar dışında farklı alanlarda da kendilerini keşfetme fırsatı tanıyor. Pozisyon ya da yaş farkı gözetmeyen proje kapsamında çalışanlar kendi departmanları dışında bir departmanda 3 ay, 6 ay ya da bir yıl süreyle görev yapıyor, ardından  çalışanlar eski görevlerine geri dönebiliyor ya da rotasyon programı kapsamında görev yaptıkları departmanda devam edebilme fırsatını yakalayabiliyor. 2019 Yılından beri bu fırsattan 36 çalışan faydalandı, bunlardan 8’i artık rotasyonda gittikleri departmanda görev yapıyor.

Programa ilişkin konuşan AvivaSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, “AvivaSA olarak çalışma arkadaşlarımıza fırsat tanımaya, kişisel gelişimlerine destek olmaya çalışıyoruz. “Career Adventure” adını verdiğimiz rotasyon programımızı da bu çerçevede geçen yıl hayata geçirdik. Yıllarca aynı pozisyonda görev yapan çalışma arkadaşlarımıza bir fırsat sunarak başka bir departmanda görev yaparak yeteneklerini keşfetme fırsatı sunduk. Programa katılan arkadaşlarımızın bir kısmı rotasyonda gittikleri departmanda daha mutlu ve verimli olduğu fark ederek kendilerine yeni bir kariyer yolu çizdi.  Örneğin satış ekibinden insan kaynakları departmanına, mevzuat uyum ve kontrol ekibinden iş teknolojileri ekibine transfer olan arkadaşlarımız oldu. Hedefimiz geçen yıl başlattığımız projemizde daha fazla çalışanımıza dokunarak,  onlara yepyeni alanlarda kendilerini geliştirme ve çalışma fırsatı sunmak.” dedi.

Career Adventure 11. Sabancı Altın Yaka Ödül töreninde de kendini gösterdi.

AvivaSA, Career Adventure programı ile Sabancı Topluluğu için önemli olan, şirket ve çalışanların başarılarını ödüllendirmek ve iyi uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen 11. Sabancı Altın Yaka Ödül töreninde “Yeni Neslin Sabancısı Kategorisi’nde” birinciliğin sahibi olarak kendini gösterdi.

İlgili Yazılar
Devamını oku

2022’ye damga vuracak 7 e-ticaret trendi

Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, 2022 yılında sıkça konu başlıklarına taşınacak e-ticaret trendlerini aktardı. E-ticaretin tüm dünyada…
Devamını oku

Beymen Group’ta İki Üst Düzey Atama

Beymen Group, yönetim kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor. Reha Emekli, Teknoloji ve Dijital Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak, Mehmet…