Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Fujitsu, İş Ortakları için Ekosistem Platformu’nu oluşturdu

Fujitsu, Select Partner Programı’nın gelişimindeki en son adım olan Ekosistem Platformu’nu duyurdu.

İş ortaklarının, günümüzün veri odaklı iş ortamında başarılı olmalarına yardımcı olmak için tasarlanan platform, müşterilerin, mevcut ve yeni ortakların iş birliği yapabileceği, inovasyon ve yeni iş değeri yaratabilecekleri dinamik bir alan sunuyor. Platform, iş ortaklarının kendi katma değerli çözümlerini ve yeniliklerini tanıtmaktan yeni müşteri projelerini hayata geçirmek için yeni iş ortağı arayışına ve zorlukları aşmak için gereksinimlerini duyurmaya dek birçok seviyede etkileşimde bulunmalarını sağlıyor.

Kurumlar, bir yandan BT yatırımlarının artan karmaşıklığını takip ederken diğer yandan dijital dönüşümlerine odaklanırken, hedeflerini gerçekleştirmek için gereken teknoloji çözümleri giderek daha karmaşık hale geliyor. Tek bir üreticinin bütünsel bir çözüm sunmak için ihtiyaç duyduğu geniş kapsamlı uzmanlığa sahip olmadığı birçok durum söz konusu. Fujitsu Ekosistem Platformu, müşterilerin ihtiyaç duyduğu bütünsel çözümleri bir araya getirmek için iş ortağı ilişkileri ve mikro-ittifaklar oluşturulmasını teşvik ediyor. Bu bağlamda, yenilikçiliği desteklerken diğer taraftan müşterilerin faaliyet gösterdiği pazarlardaki ihtiyaçlarına yönelik “birlikte üretim” felsefesiyle oluşturulmuş çözümler sunmak için gereken desteğe erişim sağlıyor.

Ekosistemin gücünü kullanın

Fujitsu Ekosistem Platformu, tüm katılımcıların benzersiz yeteneklerinin takdir edildiği özel bir iş birliği platformudur. Bu platformdan her tür ve büyüklükteki iş ortağı yararlanabiliyor. Burada, özel becerilere veya buluşlara sahip olanlar, fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olacak müttefikler bulabilirken, kurulum firmaları ve entegratörler daha büyük projelere katkıda bulunabilme imkanına kavuşuyorlar. Katma değerli satıcılar, bulut servis sağlayıcıları ve distribütörler, sundukları hizmetlerini yeni bölgelere veya dikey uzmanlık alanlarına genişletmek ve yeni ittifaklardan yararlanmak için Fujitsu Ekosistem Platformu’nu kullanabilir. Merkezi bir kaynak havuzuna erişim hakkına sahip olan iş ortakları, Fujitsu Ekosistem Platformu aracılığıyla, projelerinde yararlanabilecekleri uzman yetkinliklerin varlığından emin olarak, yatırımlarını işlerinin temel ihtiyaçlarına yöneltebiliyorlar.

Fujitsu Avrupa Kanal Başkanı Fernanda Catarino şunları söylüyor: “Mevcut programlar, yeni ve gelişmekte olan iş ortaklarını daha yüksek değere, daha karmaşık müşteri projelerine erişimlerini sağlamak üzere motive edemedikleri için satış kanalının sunduğu imkanlarla daha az alakalı hale gelebiliyorlar. Buna karşılık, Fujitsu Select Partner Programı ve yeni Ekosistem Platformumuz, iş ortaklarımızın müşterilerinin veri odaklı dönüşüm gereksinimlerinin daha iyi karşılanmasına yardımcı oluyor. Fujitsu iş ortaklarının iş birliği yoluyla dijital dönüşüm çözümleri sunmak istediklerini biliyoruz. İş Ortaklarının aralarında oluşturacakları iş birliklerini ve mevcut mikro ittifakları teşvik ederek, bir sonraki dönüşüm dalgasının talep ettiği yeniliği hızlandırabileceğiz.”

İlgili Yazılar