Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

ParamKredi ve Ödeal’dan yeni girişimci ve esnafa, “0” faizli destek

Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi’yi sunan TURK Finansman AŞ, Türkiye’yi ‘Cepte POS’ ve ‘Ödeal POS’ ile tanıştıran Ödeal’ın yazarkasa POS satışlarına finansman desteği sağlayacak.

Böylelikle işletmeler ihtiyaç duydukları yazarkasa POS cihazlarını 36 aya varan taksit imkânı, sıfır peşinat ve sıfır faiz avantajıyla vade farkı olmadan satın alabilecek.

Bireylerin, şirketlerin ve meslek gruplarının e-ticaret alışverişlerinde ihtiyaç duydukları finansmana online platformlar üzerinden anında ulaşmalarını sağlayan Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi’yi sunan TURK Finansman AŞ, Türkiye’nin önde gelen ödeme hizmetleri sağlayıcısı Ödeal ile iş birliğine gitti. İş birliği kapsamında işletmeler ihtiyaç duydukları yazarkasa POS cihazlarını 36 ay taksit imkânı, sıfır peşinat, sıfır faiz avantajıyla vade farksız ve masrafsız olarak alabilecek. ParamKredi gerçekleşen bu iş birliğiyle yazarkasa POS satın almak isteyen işletmelere, ihtiyacını bugün karşılayıp ödemelerini ise uzun vadede taksitle yapabilme imkânı sunacak. 

‘PARAMKREDİ’YE OLAN İLGİDEN MUTLUYUZ’

İş yapış şekillerinin ve tüketici alışkanlıklarının hızla değiştiğini ve dijitalleştiğini belirten Param kurucusu ve TURK Finansman AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz, “Türkiye’de bir ilk olan ParamKredi ile bir süre önce dijital kredi dönemini başlatmıştık. ParamKredi’ye olan ilgiden mutluyuz. E-ticarette tüketicilerin finansmana hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamanın ve e-ticaret sitelerinin sepet dönüşümünü artırmanın yanı sıra, bugün Ödeal ile yapmış olduğumuz protokolle de esnaf ve yeni girişimcilere finansman desteği sunmayı hedefliyoruz” dedi.

‘ESNAF VE GİRİŞİMCİLERE UYGUN ÖDEME KOŞULLARI İLE FİNANSMAN SAĞLIYORUZ’

Esnaf ve yeni girişimciler için ister e-ticaret ister geleneksel bayilik sistemi olsun her çalışma platformunda yeni nesil finansman modellerinin büyük önem taşıdığının altını çizen TURK Finansman AŞ Genel Müdürü Gökhan Ertürk, Ödeal ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin, gelişen ödeme sistemleri ve finansman dünyasına hızlı uyum sağlamanın bir göstergesi olduğunu ifade etti. Ertürk,Yeni nesil finansman modelimiz ile Ödeal’ın yazarkasa POS müşterilerine finansman desteği sunacağız. Esnaf ve yeni girişimcilerin ihtiyaç duyduğu masaüstü veya mobil tüm opsiyonlar için POS maliyetlerini uzun vadeye yayarak, 79 TL’den başlayan aylık taksitlerle sunduğumuz masrafsız kredi ile özellikle pandeminin etkisiyle içinden geçtiğimiz zorlu süreçte bütçe yönetimlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Ödeal ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin iyi bir finansman modeli oluşturacağına inanıyorum” dedi.

‘KENDİ KENDİNİ ÖDEYEN YAZARKASA POS’

Bugünün zorlu ekonomik şartlarında küçük esnafın ve yeni girişimcilerin başlangıç maliyetlerini en aza indirmek istediklerini söyleyen Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör, “Ödeal olarak ilk günden beri küçük esnafın, mikro işletmelerin ve kişisel girişimcilerin büyük maliyetlere katlanmadan işlerini büyütmelerine destek olmaya odaklandık. Yeni hizmetimizle birlikte üye işyerlerimiz işletme sermayelerini yazarkasa POS satın alımına bağlamadan, çok avantajlı şartlarla hemen kartlı tahsilat yapabilir hale gelebiliyorlar. Kredi ödemesi yazarkasa POS’un aylık hizmet bedelinden tahsil edileceği için başka bir ödeme yükümlülükleri de olmuyor. Adeta kendi kendini ödeyen bir yazarkasa POS’a sahip oluyorlar. Ödeal olarak geçtiğimiz 5 yılda birçok ilke imza attık. Şimdi vizyonumuzu daha da genişleterek üye işyerlerimizin finansman ihtiyaçlarına da çözüm getirme aşamasına geldik. ParamKredi ile sunduğumuz yazarkasa finansman çözümüne 2021 yılı içinde hem POS kullanarak ödeme yapan tüketicilere hem de POS sahibi işletmelere yönelik kredi çözümlerini eklemek için çalışıyoruz” dedi.

İlgili Yazılar