Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Zoom’a Gartner 2020 Magic Quadrant Listesinde İki Liderlik Birden

Üst Üste Beşinci Yıl Toplantı Çözümleri için Magic Quadrant Lideri Olmayı Kutlayan Zoom, İlk Kez Hizmet Olarak Tümleşik İletişim (UCaaS) için Magic Quadrant Lideri Oldu.

Üst Üste Beşinci Yıl Toplantı Çözümleri için Magic Quadrant Lideri Olmayı Kutlayan Zoom, İlk Kez Hizmet Olarak Tümleşik İletişim (UCaaS) için Magic Quadrant Lideri Oldu

Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM) bugün yaptığı açıklamayla Toplantı Çözümleri için ve Tümleşik İletişim için Magic Quadrant Lideri olarak seçildiğini duyurdu. Zoom, Toplantı Çözümleri için Magic Quadrant listesinde altıncı kez yer alıyor, bunun son beşinde ise üst üste Lider olarak konumlandırıldı. Zoom, ilk kez UCaaS için Gartner Magic Quadrant listesine dahil olmaya hak kazandı.

Gartner, Toplantı Çözümleri Magic Quadrant listesini hazırlarken, şirketlerin oturmuş ve yeni tanımlanan çok çeşitli sanal toplantı senaryoları karşılama kabiliyetlerini kriter olarak baz alıyor. Rapor, Toplantı Çözümleri alanındaki 15 şirketin analizi sonucunda Zoom’u Lider olarak belirledi.

Gartner’ın UCaaS Magic Quadrant için seçtiği şirketleri değerlendirme kriterleri arasında kullanım kolaylığı, servis güvenilirliği, inovasyon hızı ve iyileştirmeler yer alıyor. Rapor, UCaaS alanında 14 şirketi analiz ettikten sonra, Lider olarak Zoom’u seçti.

Zoom CEO’su Eric Yuan, “Gartner’ın hem Toplantı Çözümleri hem de UCaaS için Magic Quadrant listelerinde Zoom’u Lider olarak seçmesi bizi çok mutlu etti. Dünyayı kesintisiz, güvenilir ve güvenli teknolojimizle birbirine bağlamaya devam etmedeki rolümüzle gurur duyuyoruz. Gartner’ın video öncelikli tasarımımız ve müşteri mutluluğuna adanmışlığımızla geniş bir kapsamdaki sanal toplantı senaryolarını karşılama kabiliyetimizin Gartner tarafından takdir edilmesi bizi memnun etti. Videonun sesli iletişimin önüne geçtiğine inanıyoruz ve Gartner’ın Zoom Meetings, Zoom Chat ve Zoom Phone’u birleştiren UCaaS teklifimizin erişilebilirliğini ve rahatlığını pazar lideri olarak tanıması çok sevindirici. KOBİler ya da büyük ölçekli tüm kurumsal müşterilerimizin bu rahatlığa erişmesi için sıkı bir biçimde çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Toplantı Çözümleri raporu, Zoom’un yaygın olarak benimsenmesini, çeşitli kullanım alanlarına uygun, güçlü özelliklerini ve esnek teklif sürecini vurguladı. UCaaS raporu, Zoom’un güvenlik geliştirmelerini, zengin Zoom Rooms uygulamalarını ve anlamlı sohbet geliştirmelerini, güçlü yönleri olarak işaret etti.

İlgili Yazılar