Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Veeam, 3. Çeyrekte 400 Bin Müşteriye Ulaştı

Veri Yedekleme lideri Veeam, şirketlerin verilerini korumasına, yönetmesine ve verilerin gücünden yararlanmasına olanak sağlayan çözümleriyle 400 bin müşteriye ulaştı.

Üçüncü çeyrekte Kasten’i bünyesine katarak Kubernetes ortamlarında da bulut veri korumasını desteklemeye başlayan Veeam,  abonelik ürünlerinde de önemli bir büyüme kayderek pazar lideri konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

Veeam® Software, 2020 üçüncü çeyrek sonuçlarıyla pazardaki liderliğini sürdürdüğünü açıkladı. Veeam, yıllık sürekli gelirinde (ARR) bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artış kaydederek ikinci çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de çift haneli büyüme kaydetti. Dünya çapında 400 binden fazla müşteriye ulaşan Veeam, veri merkezi yedekleme ve kurtarma pazarından pay almaya devam ederken kuruluşların bulut veri koruma ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere yeni çözümlerle büyümeye devam ediyor. Aynı zamanda şirketin en hızlı büyüyen ürünü Veeam Backup for Microsoft Office 365, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 85 oranında büyüme göstererek önemli bir başarıya imza attı.  

IDC Veri Replikasyonu ve Koruması Yarı Yıl İzleme Raporu’na göre 2020 yılının ilk yarısında EMEA Bölgesi gelirlerinde 5 firma arasında 1. sırada yer alan Veeam, geçen yılın aynı dönemine göre en hızlı gelir artışı sağlayan şirket oldu.

İnsanlar için olduğu gibi şirketler için de verilerin çok değerli olduğunu belirten Veeam CEO’su Bill Largent, verilerini korumaları için şirketleri güçlü kılmanın Veeam’in misyonu olduğunu belirtti. Largent, üçüncü çeyrek sonuçları için yaptığı değerlendirmede “Bulut, Siber Güvenlik ve Modern Veri Koruma, Dijital Dönüşümün (DX) temelini oluşturan ve şirketlerin zengin bir müşteri deneyimi sunması için verilerin gücünden faydalanmasına olanak tanıyan üç temel yapı taşı. İster bulut ister Kubernetes ortamlarında olsun Veeam yaptığı inovasyonlarla bir adım önde olmaya devam ediyor. Yakın zamanda Kasten’i bünyemize katmış olmamız da bunun en belirgin kanıtı. Üçüncü çeyreği daha da güçlenerek tamamladık; 2020 yılının son çeyreğinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni çözümleri duyurmaya devam edeceğiz. Bu yılı oldukça başarılı bir şekilde kapatacağımıza inanıyoruz.” dedi.

IDC verilerinden elde edilen sonuçlarda EMEA’da gelire göre pazar payında 1 numara olan Veeam’in bölgedeki gücünü gösterdiğini belirten EMEA ve Dünya Kanallarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Daniel Fried ise şu değerlendirmeyi yaptı: “IDC verileri, EMEA Bölgesi’nde gelir artışı kategorisinde en hızlı büyüyen işletme konumunda olduğumuzu doğrular nitelikte. İşletmeler için Bulut Veri Yönetimini radikal bir şekilde kolaylaştırarak, ortaklarımıza birinci sınıf teknik çözümler, beceriler ve uzmanlık sağlayarak ve müşterilerimizin geleceğe hazır mimarilere dönüşmesini destekleyerek EMEA genelinde pazar liderliğimizi pekiştirmeye devam edeceğiz.”

Kubernetes Yedekleme ve Felaket Kurtama’da pazar lideri olan Kasten’i bünyesine katan Veeam, modern veri koruması için Kasten’i, pazar lideri Bulut Veri Yönetimi platformuna entegre etti. Böylece kurumlar için veri yönetimini radikal bir şekilde kolaylaştırdı. Kasten’in K10 Veri Yönetim Platformu sayesinde Veeam artık kurumsal operasyon ekiplerine Kubernetes Yedekleme için kullanımı kolay, ölçeklenebilir ve güvenli bir sistem ve benzersiz operasyonel kolaylıkta uygulama mobilitesi sunuyor.

Veeam, müşterileri için Kurbarnetes ortamlarını desteklemenin ve Kubernetes’e derinlemesine entegre edilmiş modern veri yönetimi sağlamanın artan stratejik önemini, kaliteyi ve ölçeklenebilirliği artırmak ve günlük yönetimi azaltırken uygulamaları hızlandırmak için DevOps’un büyümesinin de ne denli önemli olduğunu farkında olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Sanal ve bulut ortamlarında güçlü bir lider konumunda olduklarını belirten Veeam CEO’su Bill Largent bulut ve konteynerlere odaklanacağımız yeni dönemde, Veeam olarak müşterilere rekabet avantajı kazandırmak üzere verilerini korumaya ve yeniden kullanmalarına yardımcı olmak için iş ortaklarımıza ve müşterilerimize getireceğimiz yenilikler konusunda oldukça heyecanlıyım. Veeam, zaten güçlü olan ekibini önümüzdeki dönemde de yeni yeteneklerle güçlendirmeye devam edecek.”

3. Çeyrekte Öne Çıkanlar:

  • Cisco, Hewlett Packard Enterprise (HPE), NetApp, Lenovo ve Veeam arasında yapılan dağıtım anlaşması ile yıllık bazda yüzde 17 büyüme ve satışlarda çeyrekten çeyreğe yüzde 20 artış kaydedildi.
  • Şubat ayında yapılan duyurudan bu yana yarım milyondan fazla müşteri Veeam Backup and Replication ™ v10’u indirdi. Modern NAS desteği, Multi-VM Anlık Kurtarma ve artırılmış fidye yazılımı koruması da dahil 150’den fazla yeni özellik ve geliştirmeya sahip olan v10, Bulut Veri Yönetimi için kullanılabilirliği, taşınabilirliği ve genişletilebilirliği artıran veri koruma yetenekleri sunuyor. 
  • Veeam, Forbes tarafından Bessemer Venture Partners ve Salesforce Ventures ile ortaklaşa yayınlanan, dünyanın en iyi 100 özel bulut şirketlerinden oluşan Forbes Cloud 100 listesine üst üste beşinci kez girdi.
  • Dünya genelinde 400 binden fazla müşteriye ulaşan Veeam’in müşterilerinin yüzde 83’ü Fortune 500 ve yüzde 69’u da Global 2000 listesinde yer alıyor.
İlgili Yazılar
Devamını oku

Tek tıkla oyuna gelmeyin

Siber güvenlik kuruluşu ESET, online alışverişin artmasıyla birlikte kullanıcıları kandırmaya odaklanan suçluların en çok kullandığı dolandırıcılık yöntemlerini belirledi. …