Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

TEB Kolay Adres ile hızlı ve kolay para transferi

Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterileri, CEPTETEB Mobil Uygulama üzerinden hızla tanımlayabilecekleri Kolay Adres ile TCMB’nin sunmaya başlayacağı FAST sistemi aracılığıyla 7/24, hızlı ve kolay para transferi yapabilecek.

Kolay Adres uygulaması, bireysel müşterilerin IBAN numaralarını, basitçe hatırlayabilecekleri bir adres ile eşleştirerek fon transferlerinde IBAN yerine bu adreslerin kullanılabilmesini sağlıyor. TEB’de kayıtlı Cep Telefonu, T.C. Kimlik numarası (TCKN), Vergi Kimlik Numarası (VKN), Yabancı Kimlik Numarası ve Pasaport Numarası ile adres tanımlama yapılabiliyor. 18 Aralık’ta pilot uygulaması başlayacak FAST sistemi ile bireysel müşteriler 1.000 TL’ye kadar yurt içi para transferlerini 7/24 gerçekleştirebilecek.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi yaptığı açıklamada  “CEPTETEB’den müşterilerimize yine bir pratik hizmet vermeye başlıyoruz. Müşterilerimiz CEPTETEB Mobil Uygulaması üzerinden ‘Kolay Adres’ini hızla ve güvenle tanımlayabilecekler. FAST sistemi devreye alındığında Kolay Adreslerini kullanarak 7/24 hızlı ve güvenli, anlık para transferi gerçekleştirebilecekler. Hem para gönderirken hem de alırken uzun ve hatırlaması zor olan IBAN numarası yerine Kolay Adreslerini kullanabilecek olmaları müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak. Kolay Adres tanımlama özelliğimizden şu anda sadece bireysel müşterilerimiz yararlanabiliyor. Nakit yönetimi başta olmak üzere her alanda  müşterilerimize dijital dönüşüme uyumlu, yenilikçi  ürün, çözüm ve hizmetler sunmaya büyük önem veriyoruz. CEPTETEB Mobil Uygulaması üzerinden sunduğumuz yenilikçi hizmetlerimize Kolay Adres’i de eklemiş olmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi.

İlgili Yazılar