Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Amani AI’ın danışma kuruluna yeni isimler katıldı

Dr. Soner Canko, Fineksus Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tombalak ve  Fintech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, FinTech şirketi Amani AI’ın danışma kuruluna katıldı.

Canko, Tombalak ve Yazıcı finans sektöründe dijital müşteri edinimi hizmeti veren Amani AI’ın lokal ve global büyüme stratejilerine katkı sağlamaktan sorumlu olacak.

Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarları için esnek ve tamamen modüler bir kimlik doğrulama platformu oluşturma vizyonuyla kurulan FinTech girişimi Amani AI, sektörün güçlü isimlerinden oluşan danışma kuruluyla operasyonlarına hız verdi.

Finansal teknolojiler alanında yapay zeka destekli çözümler sunarak uzaktan müşteri edinimini sağlamayı, banka ve finansal kurumlarda iç ve dış sahtekarlığı azaltmayı, maliyetleri önemli ölçüde düşürmeyi ve müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Amani AI; Türkiye finansal teknolojiler sektörünün önemli isimleri Dijital CEO Dr. Soner Canko, Fineksus Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tombalak ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı’yı danışma kurulu üyesi olarak atadı. Türkiye FinTech ekosisteminin üç önemli ismi, Amani’nin Türkiye’deki büyüme stratejilerine katkı sağlamaktan sorumlu olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Amani AI Kurucusu Hamid Khan, Türk FinTech ekosisteminin yakından tanıdığı üç değerli ismin Amani AI danışma kuruluna katılmalarının kendilerine büyük güç verdiğini söyledi. Khan, “Özellikle Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarları için esnek ve tamamen modüler bir kimlik doğrulama platformu oluşturma vizyonumuz var. Yerleşik süreçleri temelden dönüştürmeyi, sahtekarlığı azaltmayı, uyumsuzluğu ortadan kaldırmayı, maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı ve müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’de finansal teknoloji sektörünün gelişiminde önemli katkıları bulunan Dijital CEO Dr. Soner Canko, 18 yıldır Türkiye’de kara para aklanmasının önlenmesi çözümlerinde pazar lideri olan ve mali suçların önlenmesi için yapay zeka destekli çözümleri sunan Fineksus’un kurucusu Mehmet Ali Tombalak ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın şirketimizin danışma kurulunda yer almaları bizim Türkiye pazarına ilişkin amaçlarımıza daha kısa sürede ulaşmamızı sağlayacak ve vizyonumuza önemli katkılarda bulunacaktır” diye konuştu.   

İlgili Yazılar