Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Yeni Paraf ile banka ve kredi kartı özelikleri tek kartta buluştu

Halkbank, 8. yaşını dolduran Paraf ailesini yeniledi. Paraf markası altındaki tüm kartlara uygulanan yeni özellik sayesinde kredi ve banka kartı özellikleri tek kartta birleşti.

Tek kart ve tek şifreyle alışverişin her aşamasında büyük kolaylık sağlayan yeni Paraf, avantajlı kampanyaları ve taksit imkânlarıyla da dikkat çekiyor. Halkbank müşterileri yeni Paraf kartın yanı sıra, Paraf mobil aplikasyonu üzerinden sanal cüzdan ve QR kod ile ödeme seçeneklerini de kullanabiliyor.

Paraf kredi kartı sayısı 5 milyonu, banka kartı sayısı ise 19 milyonu aşan Halkbank, ticari kartta da hızla büyümeye devam ediyor. Paraf Esnaf ve Paraf Kobi kart adedi 1 milyonun üzerinde olan Halkbank, yüzde 16,4 pazar payı ile ikinci sırada bulunduğu ticari kart pazarında liderliği hedefliyor.

İhtiyaca göre geliştirilmiş geniş ürün yelpazesi

Müşterilerinin davranış ve alışkanlıklarını yeni teknolojik uygulamalar ile analiz ederek anında kart önerilerini sunmak üzere çalıştıklarını vurgulayan Halkbank Perakende Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, “2012 yılının sonunda lanse ettiğimiz Paraf, aradan geçen 8 yılda hem kart sayısı hem işlem hacmi açısından çok güçlü bir marka oldu. Paraf’la her segmentten kitleye hitap eden ve ihtiyaca göre geliştirilmiş geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz” dedi.

Tuncay, son bir yılda ticari kart alanında büyük bir sıçrama yaptıklarına dikkat çekerek şu bilgileri verdi: “Bankamızın geçtiğimiz yıl Eylül ayında ticari kart pazar payı ciro bazında 9., adet olarak ise 8. sıradaydı. Bu yıl Eylül ayında ciroda 5., adette ise 2. sıraya yükseldik. POS ciro pazar payında bir yıl içinde üç basamak yükselerek 6. sıraya geldik. Ticari kart pazarında yerinde ve zamanında yaptığımız bu atılımı ileri taşıyacağız. Hedefimiz Paraf’ı ticari hayatın en aktif kartı yaparak ticari kartlarda lider olmak. Özellikle Esnaf ve KOBİ’lerin ihtiyaçlarına anında ve uygun çözümler sunmayı, ilk önceliğimiz olarak görüyoruz.  2017 yılından itibaren bireysel müşterilerimize sunduğumuz anında Paraf’ı ticari müşterilerimizin de kullanımına sunduk. Paraf ile hızlı çözümler üreterek Esnaf ve KOBİ’lerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Banka kartında yüzde 11 pazar payı

Halkbank’ın banka kartında yüzde 11 pazar payına sahip olduğunu belirten Tuncay, tek kart uygulaması ile Paraf sahibi müşterilerinin sayısının da giderek artacağını belirterek, Müşterilerimizin cüzdanlarında taşıdığı 19 milyonu aşkın banka kartımız var. Çünkü geniş şube ve ATM ağımız ile müşterilerimiz Türkiye’nin her noktasından kolayca işlem yapabileceklerini biliyorlar. Biz Paraf sayesinde tek kart ile çifte avantaj sahibi olmalarını istiyoruz. Tek kelimeyle teknolojik, avantajlı ve pratik olarak tanımladığımız yeni Paraf’ ı çok seveceklerini biliyoruz” dedi.

Gençlerden Paraf’ın fark yaratan avantajlarına büyük ilgi

Halkbank’ın en güçlü olduğu alanlardan birinin eğitim kurumları olduğuna dikkat çeken Hasan Tuncay,  yurt genelinde 24 üniversite ile işbirliği yaptıklarına dikkat çekerek şunları söyledi:

Banka kartlarımız 550 bin üniversite öğrencisi tarafından hem banka kartı hem de giriş kartı olarak kullanılıyor. Gençler fark yaratan kart avantajlarına büyük ilgi gösteriyor. Kart müşterilerimizin temassız kart kullanımı Mart ve Eylül arasında bir önceki yılın aynı dönemine göre 4 kat artış gösterdi. Aynı dönemde temassız işlem limitlerinin yükselmesiyle işlem hacmi de 9 kat arttı. Tek kart özellikli Paraf’a da temassız kullanım özelliği ekledik. Özellikle genç müşterilerimizin sayısının artmasıyla birlikte, temassız işlem adet ve hacimlerinin daha da yükselmesini bekliyoruz.

Paraf ile Her Yer Lounge

Bu dönem içinde, özellikle sık seyahat eden, genç, emekli ve ticari segment müşterilere yönelik ayrıcalıklara sahip kredi kartları çıkardıklarını belirten Tuncay şunları söyledi:

Sık seyahat eden müşterilerimiz için ‘Her Yer Lounge’ uygulaması ile yurt içi ve yurtdışı havalimanlarından yapacakları restoran harcamalarında indirim imkânı sağlayan tek bankayız. Bunun yanı sıra, uzun yıllardır Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinde müşterilerimize ücretsiz olarak sunduğumuz lounge hizmetimizi İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’i de ekleyerek sürdürmeyi hedefliyoruz. İspark, Parafüstü, Cumartesi Restoran, Paraf Günüm gibi ürün özellikleriyle müşterilerimize fark yaratacak daha birçok avantajlı hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Ticari müşterilere ve çalışanlarına özel sağlık paketleri

Paraf’ın ticari kartlardaki geniş distribütör ağı ve işyeri ağı ile ticari kartların vadeli ve taksit imkanı sağlayacağı alt yapısını hızla genişlettiklerini belirten Hasan Tuncay sözlerini şöyle tamamladı: “Ticari müşterilerimizin ve çalışanlarının sağlık ihtiyaçlarının farkındayız. Bu konuyu çok önemsiyoruz ve ticari müşterilerimize özel sağlık paketleri sunuyoruz.  Sunduğumuz bu hizmetlerle her yıl hem kart sayımızı hem işlem hacmimizi artırarak büyümeye devam edeceğiz.”

İlgili Yazılar