Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

KT Portföy Teknogirişim GSYF’den Otovınn’a yatırım geldi

Otovınn, KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun öncülük ettiği yatırım turunda toplam 5 milyon TL yatırım aldı.

Otovınn, otomobil kullanıcılarının sürekli ihtiyaç duyduğu servis, bakım ve koruma, kuaför, otopark, lastik değişimi, vale gibi satış sonrası hizmetleri tek çatı altında toplayan Türkiye’nin en kapsamlı otomotiv hizmet platformu olarak 81 ilde hizmet veriyor.

Saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimi sunan Otovınn, KT Portföy Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun (GSYF) lider yatırımcı olarak yönettiği süreçle, global piyasalardaki durgunluğa rağmen yerli ve yabancılardan oluşan yatırımcı grubundan yatırım almayı başardı. Toplam 5 milyon TL yatırım alan Otovınn, bundan sonraki süreçte kullanıcı sayısını artırmayı, saha operasyonlarını güçlendirmeyi ve yazılım altyapısı ile dijitalizasyon sürecini geliştirerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.

“Otovınn teknoloji şirketi olarak hizmet verecek”

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, “KT Portföy Teknogirişim GSYF olarak yurt içi ve yurt dışı yatırımcılarımızın dâhil olduğu bir süreçle 5 milyon TL’lik bir yatırım turunu başarıyla tamamladık. Otovınn aldığı bu yatırımla mevcut hizmet noktalarını ve müşteri portföyünü artıracak ve sahip olduğu yazılım altyapısını güçlendirerek, bireysel ve kurumsal müşterilerine satış sonrası araç bakım hizmetleri sunan bir teknoloji şirketi olarak hizmet edecek. Otovınn’ın ülkemizden başlayarak bu başarıyı aşama aşama bölgesel ve global pazarlara taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

“Deneyimlerimizi yurtdışına taşıyacağız”

Otovınn Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Bakırtaş ise “Anlaşmalı olduğu hizmet noktalarıyla tüm Türkiye’de hizmet veren Otovınn, otomotiv sektöründe kullanıcılara akıllı yönetim sistemi hizmetleri vermeyi hedefleyen, otomobil satış sonrası hizmetlerinde saha operasyonları ile dijital altyapıyı birleştirerek sürekli ve yüksek kalitede kullanıcı deneyimi sağlayan bir platform. Hedefimiz, Türkiye çapında kayıtlı 17 milyon otomobil ve benzeri aracın kurumsal ve bireysel kullanıcılarına hizmet vermek. KT Portföy öncülüğündeki yatırım turuyla Türkiye’deki hizmet çeşitliliği ve yaygınlığımızı artırırken deneyimlerimizi yurt dışına taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.  

İlgili Yazılar