Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Doktorlar finansal süreçlerini Ovinot’la takip ediyor

Pandemi nedeniyle muayenelerini ya da kontrollerini hastanelere gitmeden yaptırmak isteyen pek çok kişi, serbest olarak mesleğini icra eden doktor ve diş hekimlerine yöneldi. Ovinot, iş yükü artan hekimlerin e-makbuz işlemlerini kolaylaştırarak onlara zaman kazandırıyor.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye’deki doktorların yüzde 18,2’si özel sektörde çalışıyor. Diş hekimlerinin ise yaklaşık olarak yüzde 51’i özel sektörde hizmet veriyor. Pandemi döneminde hastanelere gitmekten kaçınan pek çok kişi kontrol, muayene ya da diş tedavileri için serbest çalışan doktorları ve diş hekimlerini tercih etti.  Bu olağanüstü durum, hekimlerin işleriyle ilgili beyan etmek zorunda oldukları resmi belge işlemlerini de artırdı.

E-makbuzda tahsilat kolaylığı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayımlanan 509 sayılı tebliğ ile 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren serbest meslek mensubu doktorların e-SMM (elektronik serbest meslek makbuzu) düzenlemeleri zorunlu hale geldi. Ovinot, doktor, diş hekimi, avukat, mali müşavir gibi serbest meslek sahiplerinin e-makbuz işlemlerini tahsilat aşamasıyla birlikte kolayca yönetme yetkinliği sağlamak amacıyla geliştirildi.

Doktorlar zaman kazanacak

Ülkemizde doktorların zamana karşı bir yarış içerisinde olduğunu belirten Ovinot CEO’su Yüksel Samast, “İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde, hekimlerimizin vaktinin ne denli kıymetli olduğunu daha iyi anladık. Doktorların en değerli varlıkları olan vakitlerini daha verimli yönetebilmeleri için uzun bir Ar-Ge sürecinden sonra Ovinot’u kullanıma sunduk. Ovinot’un en büyük özelliği, makbuz kesmek, tahsilat, hesap bakiyesi takibi gibi tüm süreci tek bir uygulamada, kolaylaştırılmış adımlarla yapılabilmesini sağlaması. Ovinot, serbest meslek mensuplarının muhasebe ile ilgili resmi evrak işlemlerini kolay bir şekilde kendilerinin yürütebilmesi için tasarlandı. Doktorlarımız finansal süreçlerini Ovinot ile hızlı ve kolayca yönetirken, işlerine ve hastalarına daha fazla zaman ayırabilecek.” açıklamasında bulundu.

Makbuz, tahsilat ve takiple uğraşmaya son


Serbest meslek mensubu doktorlar Ovinot sayesinde, makbuz kesme, gönderme, saklama, makbuzlarını kredi kartı veya banka hesabıyla (havale/EFT) tahsil etme, kalan alacakların tahsilatının otomatik takibi, banka hesap hareketlerini takip edebilme gibi işlemleri hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek. Doktorlar, Ovinot’un mobil uyumlu ve web tabanlı bir uygulama olması özelliği sayesinde de zaman, mekân ve cihaz fark etmeksizin, tüm mali belge süreçlerini entegre ve otomatik bir şekilde kolaylıkla yönetebilecek.

İlgili Yazılar