Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

MNG Kargo’dan ‘Akıllı Kasa’ uygulaması

MNG Kargo şubelerine PaySafe – Akıllı Kasalar yerleştirilmeye başlandı. Şu an 100’ün üzerinde MNG Kargo şubesinde PaySafe bulunurken sayının giderek artırılması hedefleniyor.

Yaptığı teknolojik yatırımlarla öne çıkan MNG Kargo, şubelerine Akıllı Kasalar yerleştiriyor. Birleşik Ödeme ile yapılan ve bir ilk olan bu işbirliği sayesinde şubelerdeki nakit para anında dijitale dönüştürülüyor ve ilgili banka hesaplarına geçirilebiliyor. Böylece paraya 7/24, gün ve saat bağımsız ulaşılabiliyor.

Birleşik Ödeme ile yapılan işbirliği sayesinde ilk kez MNG Kargo şubelerinde kullanılmaya başlanan PaySafe- Akıllı Kasalar ile MNG Kargo hesaplarına yer, saat sorunu olmadan istenilen zaman para transferi yapılabiliyor, böylece şubelerdeki nakit paralar anında dijitale dönüştürülerek ilgili banka hesaplarına geçiyor ve paralara 7/24, gün ve saat bağımsız ulaşılabiliyor. Hafta içi eft saati dışında, hafta sonu ve resmi tatillerde bile 7/24 para transferine imkan sağlayan Akıllı Kasalar şube çalışanlarının gün sonunda ATM’ye giderek para yatırma işlemini bertaraf edip kargo operasyonlarına yoğunlaşmasını sağlarken zaman maliyetini de ortadan kaldırıyor.

“Dijital cüzdan ile e-paranın kullanımına ilişkin çalışmalarımız var”

Devam eden teknoloji yatırımlarıyla hem iş süreçlerini daha verimli hale getirdiklerini hem de şirketin gelirlerini artıracak çözümlere odaklandıklarını, fayda ve değer yaratmaya çalıştıklarını belirten MNG Kargo CFO’su Kağan Gündüz,Biz bir operasyon şirketiyiz. Şube personelimizin de zamanını en etkin şekilde kullanarak operasyona yoğunlaşmasını istiyoruz. Bu noktada kuryelerimizin gün içinde kargoyla beraber topladığı nakdi ATM’den transfer yapmasını beklemek yerine zamanı ve operasyonu daha verimli kullanabileceğimiz Akıllı Kasa uygulamasını başlattık. Bizim hem kartlı ödeme sistemlerinde, hem nakitte geliştirdiğimiz pek çok ürün var. Daha önce Verifone ile kendi kargo uygulamamızın olduğu POS cihazları geliştirmiştik ve bu alanda 6 farklı banka ile çalışıyoruz. Doğrudan tahsilatına aracılık ettiğimiz gönderiler var. Göndericinin adına ürün bedelini tahsil ettiğimiz durumda doğrudan kendi hesabına geçmesine imkan veren çoklu üye işyeri (multi-merchant) altyapısı kurduk. Ödeme sistemleri ve nakdin transferi bizim için çok önemli çünkü sadece MNG Kargo’nun kendi cirosundan da bahsetmiyoruz. Gönderici adına yaptığımız tahsilatlar işin boyutunu oldukça artırıyor. O yüzden nakit ve ödeme sistemleri bizim için büyük bir iş alanı. Bu alandaki pek çok yeniliği yakından takip ediyoruz. FinTech zaten finans piyasasında hızla gelişen bir alan ve pek çok yeni ürün sunuyorlar. Bugün pek çok şirketin gündeminde olan dijital cüzdan ile e-paranın kullanımına ilişkin bizim de çalışmalarımız var. Yine muhtemelen sektörde ilk bizim hayata geçireceğimiz bir proje olacak. Bu ve benzer bütün ürünler bizim asıl faydayı ve değeri yaratacağınız alanlar” diyor.

İlgili Yazılar