Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Mediterra Capital, PayCore’un çoğunluk hissesini satın almak üzere sözleşme imzaladı

Dünya çapında 30’dan fazla yatırım ve yönetim kurulu üyeliği tecrübesine sahip Mediterra Capital, Türkiye’nin lider yazılım ve yönetilen servis ödeme sistemi altyapı sağlayıcısı PayCore’un çoğunluk hisselerini satın almak üzere imza attı.

İşlemle ilgili yasal izinlerin alınmasının akabinde şirket devir işlemlerinin tamamlanması bekleniyor.

PayCore Hakkında

PayCore, finans kuruluşlarına ve ödeme hizmeti sağlayıcılarına, ödeme sistemlerini yönetebilecekleri altyapıları on-premise veya cloud üzerinden as-a-service olarak sağlamakta; yazılım, entegrasyon ve operasyon yönetim hizmetlerini sunmaktadır.

2001 yılında kurulan Paycore, dünya çapında 35 ülkede 185’i aşkın müşteriye bu hizmetlerini sunmaktadır.

Türkiye’de PayCore’un yazılımlarıyla, 1 milyon adetten fazla POS terminali yönetilmekte, gerçekleşen kredi kartı işlemlerinin 60%’ında finans kuruluşları PayCore’un ödeme çözümlerini kullanmaktadır.

Paycore, 2019 yılında 12 ülkede faaliyet gösteren Mastercard Payment Transaction Services Turkey Bilişim Hizmetleri A.Ş.’yi bünyesine katarak global bir oyuncu olma yönünde önemli bir adım atmıştır.

Şirket, 18 yıllık EMV ve Kernel tecrübesi ile ödeme teknolojileri alanında devrim niteliği taşıyan, akıllı telefon ve tabletlerin herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan POS terminali olarak kullanılmasını sağlayan SoftPOS teknolojisinin dünyada öncüsü olmuş ve Mastercard ve Visa’dan bu teknolojinin ödeme sistemlerinde kullanılması için onay almıştır. Fiserv ve Global Payments gibi şirketler SoftPOS teknolojilerinin sağlayıcısı olarak Paycore’u tercih etmişlerdir.

İlgili Yazılar
Devamını oku

Kafeteryada Sıfır Temas

Sensormatic kafeterya ve kantin alanlarında çalışanların ödemelerini temassız ve kendi personel kartlarıyla yapabilmesini sağlayan Passlogic Kantin Entegrasyon çözümüyle…