Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Akbank’tan Kadın Girişimcilere Özel İhracat Kredisi Desteği

Akbank, Türkiye ekonomisinin gelişimi için kritik öneme sahip kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor ve kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek için ihtiyaç duydukları finansal desteği ihracat kredisi ile sağlıyor.

Akbank, % 51 ve üzeri kadın ortaklık payı olan girişimcilere ayrılan özel kaynakla ihracat taahhütlü kredilerde cazip finansman imkanları sunuyor.    

‘’Pandemi döneminde de ihracatçılarımızı desteklemeye devam ettik’’

Akbank’ın sağlam finansalları ve sürdürülebilirlik vizyonuyla, Türkiye ekonomisi ve paydaşları için yarattığı katma değeri artırdığını belirten   Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, ‘’ Akbank olarak, ülke ekonomisinin büyümesinde ihracatın önemli rol oynadığına inanıyoruz.  Pandemi sürecinin dünya ticaretinde oluşturduğu daralmalara rağmen, Türkiye’nin ilk 9 ayda 118  milyar doları aşan ihracat gerçekleştirmesi ihracatçıya verilen desteğin her zaman karşılık bulduğunu bir kez daha gösterdi.  Benzeri görülmemiş bu süreçte ticari olumsuzlukların etkisini azaltmak amacıyla avantajlı finansman olanaklarından, dijital ürün ve hizmetlere kadar çok geniş bir yelpazede ihracatçımızın yanında olduk’’ dedi.

‘’Kadın girişimcilerimizi ihracat için cesaretlendiriyoruz’’

Kadın girişimcilere hem finansmana ulaşmalarını kolaylaştıracak çözümler üreterek hem de danışmanlık hizmeti sunarak onları ihracat için cesaretlendirdiklerini belirten Tugal, başarılı kadın girişimcilerin daha da artması için 1 yıla kadar vadeli ihracat taahhütlü döviz kredilerinde 50 baz puan faiz indirimi ile sunduklarını belirtti. Özel faiz oranı ile kullandırılacak bu krediler için üst limitin 500.000 USD/EUR olacağını ekledi.

Akbank, kadın ihracatçıları sadece finansal olanaklarla değil,  Türkiye’nin dört bir yanındaki Global Ticaret Merkezleri’ndeki Dış Ticaret Yöneticileri ile de destekliyor. İhracatçılar, 444 23 23 dış ticaret destek hattı ile ihtiyaç duydukları her an dış ticaret ve dış ticaretin finansmanı alanlarındaki danışmanlık hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

İlgili Yazılar