Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Banka Hesapsız Para Havalesi Dönemi SiPay’de Başlıyor

Ödeme sistemleri alanında dinamik yapısı ve yenilikçi bakış açısıyla dikkat çeken SiPay’in faaliyet genişletme başvurusu Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından onaylandı.

SiPay, artık kullanıcılarına banka hesabına ihtiyaç duymadan para havalesi hizmeti sunacak.

SiPay, mevcut Sanal POS, dijital cüzdan çözümleri ve yakın zamanda hizmete sunacağı ön ödemeli kart ürününe ek olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından onaylanan faaliyet genişletme başvurusu sonucunda para havalesi yetkisine sahip oldu. SiPay, artık bireysel ve kurumsal müşterilerine tahsilat, ödeme ve para transferi hizmetlerinin tamamını tek bir çatı altında toplama imkanını sağlıyor. Para havalesi hizmetiyle müşteriler, banka hesapları olmasa dahi yurt içi ve yurt dışı para havalesi işlemlerini SiPay’in yaygın bayi ağıyla, düşük işlem ücretleriyle gerçekleştirebilecek.

SiPay İş Geliştirme Direktörü Volkan Üstün, konuya ilişkin yaptığı kısa açıklamada: “SiPay, uzman ekibi ve güçlü altyapısıyla sürekli gelişim ve büyüme hedefiyle ilerliyor. Gerekli kriterleri sağlayarak Merkez Bankası’ndan faaliyet genişletme başvurumuza onay almaktan mutluluk duyuyoruz. SiPay olarak, hizmet alanlarımızı genişleterek geliştirmeye devam ettiğimiz iş modellerimizle, ülkemize ve kullanıcılara fayda sağlamaya devam etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

İlgili Yazılar