Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Global Blue, Ant Grup ile İş Birliğini Artırıyor

Global Blue ile  Çin’in önde gelen dijital ödeme platformu Ali Pay’in ana şirketi Ant Grup, ortaklıklarını pekiştirme kararı aldı. 

Hem uluslararası seyahat eden Çinli müşterilerine, hem de global perakendeye gelişmiş bir alışveriş ve ödeme deneyimi sunmak amacıyla gerçekleştirilen bu proje kapsamında Ali Pay kullanıcıları ve onlara hizmet veren perakendeciler sorunsuz bir mobil deneyim yaşayacak.  

Global Blue ve Ant Grup  bu kapsamda sisteme üye olan markalara, Çinli turistlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak için Ali Pay’ in pazarlama platformundan yararlanarak, kapsamlı pazarlama çözümleri de geliştirecekler. Böylece yenilikçi, ölçülebilir, doğrudan yönlendirici kampanyalar sayesinde perakendeciler daha fazla Çinli turiste ulaşarak ziyaretçi trafiklerini artıracak.

Ayrıca söz konusu ortaklık kapsamında, Çin’in önde gelen online seyahat platformu Fliggy ve Ant Grup’un ortak olduğu diğer birkaç önde gelen Asya kökenli dijital cüzdan operatörleri dahil olmak üzere Ali Baba ekosisteminde  yeni bir sinerji oluşacak. Daha geniş bir tüketici tabanına, daha gelişmiş bir dijital hizmet sunmaya imkan verecek olan bu ortaklık, Global Blue ile çalışan perakendecileri de pozitif yönde etkileyecek.

Global Blue’ nun gerçekleştirdiği başarılı borsa kotasyonuna paralel bir gelişme olarak Ant Grup, Global Blue’ ya önemli bir yatırım gerçekleştirerek yüzde 6,5 hisse alımıyla ana hissedarlarından biri haline geldi. Ayrıca Ant Grup Global Blue’ nun Yönetim Kurulu’nda da bir üye ile temsil edilmeye başladı.

 “Yeni ürün ve stratejilerimizden ülke ekonomimiz de yararlanacak”

Global Blue’nun Ant Grup ile sağladığı ortaklık ve stratejik işbirliğinden dolayı çok  mutlu olduklarını belirten Global  Blue Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hülya  Aslantaş, “Bu ortaklık sayesinde dünyada en çok seyahat eden ve alışveriş yapan Çinli ziyaretçilere yönelik yeni ürünler geliştireceğiz. Seyahatlerin yeniden ivme kazanmasına paralel olarak bu yeni ürün ve pazarlama stratejilerimizden ülke ekonomimizde yararlanacak. Biz de bu doğrultuda kendi alt yapımızdaki gerekli çalışmaları ve hazırlıklarımızı hızla tamamlıyoruz” dedi.

Bu stratejik ortaklığın imzalanmasıyla Ali Pay ile olan ilişkilerini daha da güçlendirmekten çok memnun olduklarını belirten Global Blue CEO’su Jacques Stern, “Ortak amacımız, dünyanın çeşitli ülkelerine seyahat eden Çinli  müşterilerin yurtdışındaki alışveriş deneyimini iyileştirmek ve markaların Çinli ziyaretçi potansiyelini yakalamasını sağlamaktır. Uluslararası alışveriş yeniden başladığında bu ortaklığın hem alışveriş yapanlara hem de perakendecilere fayda sağlayacağına yürekten inanıyoruz.” dedi.

Ant Group’ un Uluslararası İş Grubu Başkanı Angel Zhao ise şunları ekledi:  “Global Blue, tüm dünyada üye işyerlerini daha fazla tüketiciyle buluşturmaya devam ettiğimiz bu süreçte Ant Group için önemli bir ortak. Ali Pay ve küresel e-cüzdan iş ortaklarımızın kullanıcı tabanları, Global Blue’nun 50’den fazla ülkedeki geniş üye işyeri ağı ve havaalanlarındaki varlığı, bu ilişkiyi genişletmek ve pazara yeni çözümler ve hizmetler sunmak için önemli bir potansiyel yaratıyor.

İlgili Yazılar