Takip et
Bülten Aboneliği

Teknoloji dünyasından en yeni haberler ve gündem başlıkları e-posta adresinize gelsin.

Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası Akbank

Akbank, dünyanın en saygın finans yayın gruplarından Euromoney’nin “Awards for Excellence 2020 – Mükemmellik Ödülleri 2020” kapsamında, küresel bankacılık çevrelerinde büyük önem verilen “Best Bank in the Emerging Markets – Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası” unvanını aldı.

Akbank’ın uluslararası boyuttaki en yeni başarısıyla ilgili yaptığı açıklamada Genel Müdür Hakan Binbaşgil sözlerine şöyle başladı: “Euromoney tarafından 14. defa ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ unvanına layık görüldükten sonra şimdi de dünyadaki ülkelerin 160’tan fazlasını, dünya nüfusunun ise neredeyse %85’ini temsil eden bir coğrafyanın en iyi bankası olmaktan gurur duyuyoruz. ‘Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası’ unvanına layık görülen ilk Türk bankası olarak, bu ödülü ülkemize ve ülkemizin güçlü bankacılık sektörüne kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

“Ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya aralıksız devam ediyoruz”

Binbaşgil sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin bankası Akbank olarak kurulduğumuz günden beri ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya aralıksız devam ediyoruz. Sağlam finansallarımız, güçlü özsermayemiz, altyapımız ve deneyimimiz ile salgın sürecinde de ülkemizin gelişimine katkıda bulunmayı sürdürdük ve piyasalardaki tüm olumsuzluklara rağmen yılın ilk yarısını başarılı bir şekilde geçirdik. Başta reel sektörümüz olmak üzere Türkiye ekonomisinin hemen tüm bileşenlerine sağladığımız kredilerle katkıda bulunmaya bu zorlu dönemde de devam ettik. Özel ve yabancı bankalar arasındaki TL krediler pazar payımızı önemli seviyede artırdık.”

“Yatırımcıların Türk Bankacılık sektörü ve Akbank’a güveni sürüyor”

Salgın sürecinde dış kaynaklara da ulaşıp Türkiye ekonomisinin hizmetine sunduklarını belirten Binbaşgil, “Gerek Eurobond ihracımıza, gerekse sendikasyonumuza gelen güçlü talep, yatırımcıların Türk Bankacılık Sektörü ve Akbank’a duyduğu güvenin bir göstergesidir ”dedi.

“Türkiye’yi geleceğe taşıyacak öncü banka olma vizyonu ile kapsamlı yatırımlar yapıyoruz”

Akbank’ın yenilikçi anlayışı ile geleceğin bankacılığını inşa ettiğinin altını çizen Binbaşgil, “Türkiye’yi geleceğe taşıyacak öncü banka olma vizyonu ile çalışıyor, kapsamlı yatırımlar yapıyoruz. Büyük önem verdiğimiz inovasyon sürecine tüm çalışanlarımızı dahil eden, dinamik, şeffaf, değişimi kucaklayan bir kurumsal kültüre sahibiz. İnovasyon çalışmalarımızın merkezinde yer alan Akbank LAB öncülüğünde, makine öğrenmesi, yapay zeka, büyük veri ve blockchain gibi dünyaya yön veren teknolojilerden faydalanarak müşterilerimize kusursuz hizmet sunmak için yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesini desteklemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz”

Hakan Binbaşgil sözlerine şöyle son verdi: “Tüm bu yapılanlar ışığında Akbank’a Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası unvanı verilmesini çok anlamlı buluyor ve bundan gurur duyuyoruz. Aldığımız bu önemli ödül ile çıtayı yükselttik. Bu başarının bize yüklediği sorumlulukla ülkemizin sürdürülebilir büyümesini desteklemek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye’nin en nitelikli bankacılarıyla, toplumumuzun ve ülkemizin geleceğine yönelik projeler gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Bizi daima ileriye taşıyan ve en iyiyi yapmaya teşvik eden müşterilerimize, hissedarlarımıza ve bankamızı başarıdan başarıya taşıyan çalışanlarımıza gönülden teşekkür ederim.”

İlgili Yazılar